[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Bieganie w czasach zarazy: czy koronawirus zagraża biegaczom?

Czy można biegać w czasie pandemii? Czy bieganie na zewnątrz jest zdrowe, czy niebezpieczne? Czy na świeżym powietrzu ryzyko zarażenia koronawirusem jest duże? W ostatnich tygodniach życie ludzi na całym świecie wywróciło się do góry nogami. Dotyczy to również biegaczy - odwołano mnóstwo imprez biegowych, a wielu z nas zastanawia się, czy w obecnej sytuacji można bez obaw trenować. Wspólnie z ekspertami odpowiadamy na najczęstsze pytania dręczące teraz biegową społeczność.

Przejdź do artykułu
    przez ~Daria,
    2020-03-14 09:47:12

Takiego opracowania bardzo mi brakowało. Dziękuję, teraz mogę spokojnie robić swoje.

przez ~jsie,
    2020-03-14 10:53:24

fajnie opisane

przez ~Berek,
    2020-03-15 17:24:46

Dziękuję, ciekawe.

przez ~Arek,
    2020-03-15 21:37:24

dzieki wielkie, brakowalo takiego opracowania

przez ~Paweł,
    2020-03-16 11:38:31

Super opracowanie. Teraz wiem, iż lekki trening biegowy na dworze nie jest straszny. Dzięki

przez ~baqqs,
    2020-03-16 14:22:31

Osobiście wciąż mam pewne wątpliwości co do prychania i kichania ludzi w parkach. Obawiam się, że jak ktoś przede mną 3 minuty wcześniej splunie czy kichnie po prostu, to tych kilka minut potem świństwo dalej może wisieć w powietrzu. Tak mi podpowiada logika.

przez ~Magda,
    2020-03-16 17:07:38

"ponieważ ktoś, kto ma gorączkę i kaszel, po prostu nie ma ochoty biegać." - może to sprostujcie, wszędzie piszą, ze zaraża się dużo wcześniej niż wystąpią pierwsze objawy, więc właśnie kiedy człowiek jeszcze się dobrze czuje i może np. biegać.

przez ~Turo,
    2020-03-17 07:48:39

Problemem jest też to, że możesz zarazić innych. Ok. Biegam sam, na odludziu i nie kicham. Ale jeśli mimo to coś mi jest (bez objawów), to i tak mogę być groźny dla innych, osób starszych. Zawsze mimo unikania miejsc, gdzie jest dużo ludzi, może po mnie przejść osoba, która zachoruje (jeśli jestem chory). Może to paranoja, ale taka jest medialna pandemia. Co robić? Może lepiej siedzieć w chacie. Ale jak długo???

przez ~agoos84,
    2020-03-17 16:37:14

Fajny artykuł - pomocny przy podjęciu decyzji związanej z uprawianiem sportu w tym trudnym czasie.

• ODPOWIEDZ +
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij