REKLAMA

Forum - Zdrowie

Dyskusja do tematu: Czarny paznokieć: kiedy niegroźny, a kiedy się martwić

Czarny paznokieć zaliczamy do najczęstszych kontuzji biegaczy, ale wbrew ogólnemu mniemaniu nie tylko samo bieganie może być przyczyną takiej zmiany. Oto 5 powodów, dla których Twoje paznokcie mogą zmienić kolor - sprawdź, kiedy oznacza to kłopoty, a kiedy możesz spać spokojnie.

Przejdź do artykułu
 • avatar zgłoś
  przez ~karol,
  2019-11-19 18:08:39

  jestem sportowcem, paznokieć u nogi zrobił się czarny od uszkodzenia mechanicznego. Gojenie się jest długie, uciążliwe, toteż nie polecam zwlekać z wizytą u specjalisty. Natomiast serdecznie polecam podologa p. Agnieszkę Głuszczak z "Centrum Stopy" w Warszawie. Wyleczyła mojego paznokcia w właściwie dwie wizyty. Pozdrawiam :)

 • avatar zgłoś
  przez ~Piotr,
  2020-01-22 10:41:57

  Czerniak nie jest ani rakiem, ani nawet nowotworem skóry :) Rak to nowotwór złośliwy tkanki nabłonkowej. Czerniak wywodzi się z melanocytów. Dlaczego nie powinno się go nazywać nowotworem skóry, mimo iż to jego najczęstsza lokalizacja? Ponieważ może się rozwinąć w każdym narządzie, do którego zawędrowały prekursory melanocytów podczas embriogenezy np w wątrobie. :)

 • avatar zgłoś
  przez ~Fioletowa zebra,
  2020-07-26 09:28:28

  Ja już byłam u lekarza i mnie spławił, kazał zmienić buty na wygodniejsze. Tylko ja już mam wygodne, rozmiar za duże, materiałowe, takie siakie, a paznokcie mi schodzą po dłuższym treningu albo robią się krwiste plamy. Chyba jestem skazana na jazdę rowerem w sandałach, szkoda tylko że nie ma takich do biegania.

 • ODPOWIEDZ +
REKLAMA