REKLAMA

Profil amroz

zgłoś
    Porady dla nowicjusza
    'pededro' timestamp='1287356559' napisał(-a):
    Witam,
    Chciałbym zacząć biegać, ale... tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć. Od zakupów? Byłem w sklepach sportowych ale zupełnie nie wiem, co wybrać. Ostatni raz na WF-ie byłem chyba ze 20 lat temu, a wtedy obuwie sportowe to były trampki. Mogę biegać w trampkach? Czy muszę kupić jakieś specjalne buty za 300 złotych? Idzie jesień, a ja nie wiem – można biegać, gdy jest zimno, albo pada deszcz? A w zimie? Czy w zimie się biega? Czytałem coś o metodzie Gallowaya, ale czy to się sprawdza? Pytam, bo mam nadzieję, że ktoś już przez to przechodził i że udzieli mi rady „z pierwszej ręki”.
    Acha – w tej chwili moja forma jest taka, że po przebiegnięciu 100 m ciężko mi złapać oddech. Napisałem „przebiegnięciu”, a miałem na myśli przetruchtanie :-(
    Podpowiecie coś?
    Witam
    Jeżeli zaczynasz "bieganie" to polecam ci ten "Plan treningowy"
    Plan PUMA http://bieganie.pl/?show=1&cat=19&id=547 też od niego zaczynałem a potem 5km i 10 km
    PS. Czy bieganie też was tak uzależnia
    amroz, 2010-10-30 11:24:10
    zgłoś
    Nike Zoom Vomero+ 5
    'XcatharsisX' timestamp='1288428069' napisał(-a):
    Waze 80kg jestem biegaczem neeutralnym wiec buty miały byc dla mnie , kupiłem odpakowałem i zaczelem biegac, wraz z kupnem nowych butów zwiększyłem kilometraz... najpierw pojawił się ból w łydce... pomyslalem ze to przez ilosc km... przerwa... troche przeszło znów wskoczyłem w vomero i bieg... i znów ból... póżniej doszedł bó achillesa, i piszczeli ... ból pojawiał się nawet pomimo przerw w bieganiu... do momentu odstawienia ... nike vomero 5...
    niestety nawet pomimo sporej przerwy w bieganiu... nogi ciągle wracają do siebie...
    długą drogę przebiegłem by dojsc do wniosku ze powodem mogą byc buty bardzo dobre przeciez, mam pytanie czy kogoś z was spotkał może podobny przypadek? ja szukałem, czytałem i dowiedziałem się ze vomero mogą byc dla mnie zbyt miekkie, zbyt dużo amortyzacji...
    XcatharsisX a jak dobierałeś buty??? Może warto pójść do "specjalistycznego" sklepu i dobiorą Ci odpowiednie "cichobiegi".
    Od czasu do czasu ASICS robi "akcję" analizę stopy 3D. Może ci podpowiedzą jaki masz "defekt" i dobiorą ci model pod Ciebie
    amroz, 2010-10-31 19:19:12
    zgłoś
    Nike Zoom Vomero+ 5
    Ja pierwsze buty kupiłem dzięki stronie NIKE wpisujesz dane i wybiera "program" buty dla Ciebie. I wybrał mi [u]Nike Air Pegasus +26[/u] buty w sklepie idealne. Jak zacząłem w nich biegać na początku spoko ale po biegu powyżej 10km zaczęły robić mi odciski. Okazało się ze mam stopę szerszą w części śródstopia od podeszwy buta i to powodowało nacisk i robiły się pęcherze z odciskami Udałem się do sklepu polecanego dla biegaczy i dobrali mi odpowiednie buty do "śródstopia" Teraz biegam w [u]New Balance 1064 [/u] przebiegłem około 600 km i polecam Co do odcisków to już się nie pojawiają no chyba że zbyt luźno zawiąże buty. Wiec dobrze pójść do kogoś kto Cię dokładnie "zbada" i dobierze prawidłowe obuwie
    amroz, 2010-10-31 21:06:59
    zgłoś
    Pytanie o trening sprinterski
    'Drago' timestamp='1288640817' napisał(-a):
    Biegam od 5 lat, więc moja szybkość jest wywindowana na całkiem wysoki poziom (ok. 12 sekund na 100m), ale chciałbym ją jeszcze polepszyć. Znacie jakieś zaawansowane ćwiczenia/pleny treningowe, które mogłby mi w tym pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny za rady
    Jednej rzeczy brakuje. Powinieneś powiedzieć na jaki dystans chcesz się przygotować ewentualnie jaki poprawić???
    amroz, 2010-11-02 20:22:13
    zgłoś
    Pytanie o trening sprinterski
    Nie wiem czy nie dostane upomnienia ale co tam trzeba sobie pomagać!!!
    Mała kopalnia informacji http://bieganie.pl/forum/viewforum.php?f=12&sid=ed3a6d8a50254b339926e6116898b115
    Znajdziesz na pewno coś dla siebie, a jak nie to "zapytaj" a dostaniesz odpowiedz od "pasjonatów".
    Co do samego "dzienniczka" to prowadzę go nie cały rok i widać wszystko jak na dłoni co już zrobiłem!!!
    amroz, 2010-11-03 20:48:37
    zgłoś
    XXII Bieg Niepodległości
    Ja biorę Już odebrałem pakiecik i biegnę z ludźmi z pracy
    Link do oficjalnej strony:
    http://wosir.waw.pl/bn2010/
    http://wosir.waw.pl/
    amroz, 2010-11-03 21:15:25
    zgłoś
    Czas wolny... sposoby spędzania
    Biegamy Ale fakt faktem na razie troszkę "nudno" po prostu za młode forum.
    amroz, 2010-11-03 22:07:37
    zgłoś
    Sauna
    Ja osobiście to nie za bardzo bo nie mam czym oddychać i za gorąco. Jestem tym osobnikiem co jest "zimnolubny", od czasu do czasu dla relaxu odwiedzam.
    Ale od czasu do czasu w inny sposób lubię ją wykorzystać ze znajomymi ( Leje się "coś" na kamienie i wszyscy weseli wychodzą po 10-15 minutach )
    amroz, 2010-11-03 22:13:28
    zgłoś
    Porady dla nowicjusza
    'anucha25' timestamp='1288954370' napisał(-a):
    Z bieganiem jest tak, że najtrudniej jest wyjść i pobiec. Na razie odpuściłam sobie bieganie po sklepie i kupowanie butów. Może na początek odpuścić sobie kupowanie tych wszystkich bajerów (oczywiście potrzebnych)i po prostu wyjść pobiegać.
    To zakładaj "ubrania" i w drogę
    amroz, 2010-11-05 18:25:19
    zgłoś
    Nike Zoom Vomero+ 5
    'boodzik' timestamp='1288963140' napisał(-a):
    Przerobiłem Vomero 4 oraz dwie pary pegasusów 26. Vomero były mocno "kapciowate", pegasusy dużo bardziej "sprężyste" i jeżeli kolejne pegasusy nie stracą tej charakterustyki to przy nich zostanę. Za to wszystkie miały jak dla mnie beznadziejne wkładki jakiś termo fit czy jakoś tak. Otóż te wkładki mają twarde wysokie brzegi i jak ktoś nie ma wąskiej stopy w przedniej części stopy to mu się robią pęcherze, obtarcia itp. Ja od razu te wkładki wywalałem i było super. Zastepowałem je czym innym.
    A jakie wkładki zastosowałeś ??? Bo mi Pegasusy robiły odciski i musiałem zmienić na inne ciżemki
    amroz, 2010-11-05 18:30:11
1 2 3 ... 11
STRONA 1 z 11
REKLAMA