[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Profil drkub

zgłoś
    Odtłuszczenie sylwetki
    Przede wszystkim taka folia utrudnia parowanie więc podnosi temperaturę organizmu, może też powodować miejscowe podrażnienia czy nota bene odparzenia, a jeśli jesteś alergikiem to objawy uczulenia.
    Głównym efektem treningu w "nieoddychającym" stroju jest zwiększona utrata wody (organizm próbuje się schłodzić).
    Poza tym zbyt intensywny trening zwłaszcza w wysokich temperaturach (lato ;-))może grozić udarem cieplnym.
    Raczej odradzam

drkub, 2014-06-17 11:03:57
    zgłoś
    Drętwiejące nogi
    najprawdopodobniej nigdy nie trenowałeś wystarczająco kończyn donych pod kątem wytrzymałościowym. Bieganie dłuższych dystansów wymaga specyficznego treningu- nie od razu kraków zbudowano.Twoje naczynia krwionośne w nogach nie nadążają podczas gdy reszta organizmu jeszcze by dała radę. Powinienneś zmniejszyć intensywność biegu - krótsze biegi przeplatane marszem - zacznij od 10-12- 15 min i kilka minut dość szybkiego chodu potem znow bieg ok 10 min. po kilku takich treningach zacznij wydłużać bieg wciąż przeplatając marszem. Jeśli to nie da efektu rzeczywiście powinienneś udać się do lekarza - warto zrobić USG układu żylnego (ale to tylko u naczyniowca lub prywatnie). Co do tych 10 km to nie jestem pewien czy zdołasz się przygotować aby cały dystans przebiec -trochę już mało czasu na wytrenowanie naczyń :( ale może marszobieg? np 3 min biegu -1 marszu? wbrew pozorom możesz przy takim założeniu "zrobić" lepszy czas niż gdybyś cały czas biegł słaniając się na nogach...
    Ale nie poddawaj się bieganie jest naprawdę korzystne dla zdrowia.. Twoja ogólna sprawność jest dużym atutem na pewno dasz radę rozkręcić sie do Twojego półmaratonu (jak nie wtym sezonie to w następnym) Pozdrawiam

drkub, 2014-06-17 12:20:02
    zgłoś
    Pare pytań odnośnie biegania

kubala" data-cid="15696" data-time="1402943642 napisał(-a):
    "Dziękuje bardzo za jakąkolwiek odpowiedz.

Buty juz kupiłem na początku maja: Ekiden 75
    http://www.decathlon.pl/buty-do-biegania-mskie-ekiden-75-new-2013-czarno-czerwone-id_8276273.html

U lekarza też byłem, moje kości są już "dojrzałe" i nie powinno być problemów z pogłębianiem problemów z kręgosłupem.
    Moja dieta, hmm jest troche uboga. Niewiele jem przez dzień i posiłki nie są wartościowe, sporo zjadam chipsów i innych słodyczy. Na co zwrócić uwagę ? Więcej owoców, warzyw, białka lub mięsa ? Co najlepiej jeść i na ile przed startem ?

Wraz z końcem roku szkolnego zamierzam lepiej przyłożyc się do biegania (dotychczas mało biegałem, nie przykładałem się do treningów)
    Zauważyłem, że bardzo szybko się męczę podczas biegania, około 20min wolnego biegu i wysiadam

Należy zwracać uwagę na układ stopy, postawę, oddech i ruch ramion ?

Jakieś porady lub pomysły jak przezwyciężyć ciężar pierwszych treningów ? Wasze sposoby na zabicie czasu podczas biegania ? :)"
    Po pierwsze spiesz się powoli :) i powoli się rozkręcaj 20 min to i tak nie najgorzej na początek
    Jako biegacz potrzbujesz odpowiedniego paliwa: potrzebujesz białka, żelaza, innych jonów węglowodanów...
    Dość sporo było o diecie w artykułach na tej stronie w dziale dieta np. http://www.runners-world.pl/dieta/Dieta-biegacza-ile-miesa-ile-warzyw,5050,1 - na pewno chipsy są raczej nie wskazane:-)
    Jeśli chodzi o prawidłową postawę to każdy wypracowuje sobie własny styl biegania. Warto na początku przejść sie na trening z profesjonalnym trenerem który skoryguje najpoważniejsze błędy (np "biegam bo lubię" itp.) ale tu kilka moich rad : staraj sie nie garbić (patrz raczej przed siebie niż pod nogi) , nie lądować na pięcie , nie klepać za mocno stopami o podłoże.
    Jeśli nie biegasz nocą, po drogach z ruchem samochodowym warto właczyć "jakąś muzyczkę" ułatwia bieganie i odpowiednio dobrana pomaga utrzymywać odpowiednie tempo.
    Dla podtrzymania ochoty do biegu warto wyznaczyć sobie jakiś cel np. start w biegu na 5 km na początek, zgubienie kilku zbędnych kilogramów (to raczej nie dla Ciebie:)) itp.
    Gorąco polecam zapisanie się na bieg dla mnie to najlepsza motywacja do wyjścia na trening nawet gdy mży, w TV leci jakiś fajny program itd
    Pozdrawiam
    drkub, 2014-06-17 12:44:09
    zgłoś
    Drętwiejące nogi
    "zbyt duża łydka podczas wysiłku uciska naczynia krwionośne" -to raczej mało fizjologiczne wytłumaczenie choć idea jest słuszna - duża dysproporcja pomiędzy grupami mięśniowymi powoduje "podkradanie" krwi - bardziej rozwinięte mięśnie podbierają krew mniej wyćwiczonym, ale rozwiązaniem jest to co robisz;-)

drkub, 2014-06-18 09:02:08
    zgłoś
    Jedzenie przed bieganiem
    "Chciałam się zapytać - a co robicie jeżeli mały głodek zaatakuje Was po biegu np. o 22 w nocy?" ja często konczę bieg o tej porze więc zwykle nie chce mi się jeść - prysznic i łóóóżko - bo rano praca wzywa, ale jogurcik jest ok, czasem plasterek chudej szynki niestety jestem chłop i bez mięsa mi ciężko:)

drkub, 2014-06-20 14:39:40
    zgłoś
    dieta biegacza

malwina83" data-cid="15679" data-time="1400357297">
    drkub, 2014-06-20 14:58:22
    zgłoś
    Bieganie, bieznia czy pole ?
    Ciekawe pytanie. Odpowiedź zależy od kilku spraw:
    1. Po co biegasz - czy "dla zrobienia aerobów", czy jako trening uzupełniający do innych sportów, czy dla zrzucenia kilogramów, czy też może po prostu dla własnej sprawności i satsfakcji?
    2. Czy masz nadwagę - zwłaszcza dużą i w ogóle ile ważysz?
    3. Gdzie mieszkasz i biegasz czy to miasto z dużym zanieczyszczeniem czy wieś, czy możesz znależć trasę zieloną czy musisz biegać wzdłuż drogi szybkiego ruchu?
    4. Jakie masz doświadczenie biegacza?
    5. Jakie dystanse chcesz biegać?

Generalnie zwykle lepiej biega się w terenie zwłaszcza gdy biegniesz 10 i więcej kilometrów (na bieżni to nuuda). Jeśli planujesz start w jakiś zawodach ( a zwykle po jakimś czasi Cię weźmie) to raczej obywają się one na powietrzu;-)
    Lepiej zaczynać od bieżni gdy: masz dużą masę, bieganie jest dodatkiem np do treningu siłowego, w Twojej okolicy żywcem nie ma gdzie bezpiecznie biegać, w zimie jeśli nie ma odśnieżonych alejek (odradzam bieganie po wiejskich uliczkach z ruchem samochodowym zbyt często trzeba wskakiwać w zaspy i błoto w rowie, nie wspominając o tym że kierowcy zwłaszcza na bocznych drogach nagminnie "nie dostosowują prędkości do warunków jazdy"

drkub, 2014-06-20 15:15:24
    zgłoś
    Trening biegowy zimą: 26 sposobów na mróz

senarsenarski" data-cid="2072" data-time="1365059901">
    drkub, 2014-07-01 11:37:29
    zgłoś
    Jakie pierwsze buty kupic do biegania?
    Przede wszystkim zanim cokolwiek kupisz przymierz:-)
    Przejdź się po sklepie a najlepiej przebiegnij (w niektórych sklepach można skorzystać z bieżni ale to rzadkość).
    Potem możesz kupić on-line ale najpierw wypróbuj konkretny model.
    Ostatnio była promocja w New Balance ale nie wiem czy nie dobiegła ( :P ) końca...

drkub, 2014-08-01 17:21:09
    zgłoś
    Jakie pierwsze buty kupic do biegania?

PlayMaciek" data-cid="15760" data-time="1406925501 napisał(-a):
    "Jutro w Krk odwiedze Inter Sport i Decathlon too myśle że znaję coś dla siebie. Znacie jakieś dobre sklepy w Krk z butami do biegania?"
    możesz spróbować jeszcze w "Sklepie Biegacza" koło kina Kijów oraz sprawdzić w sklepie firmowym New Balance w galerii Krakowskiej
    drkub, 2014-08-04 13:27:28
1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij