REKLAMA

Profil jack90

zgłoś
    Jakie pierwsze buty kupic do biegania?
    Ja mam troszeczkę inny, mniej typowy problem z doborem obuwia. 168 cm, 65 kg i tylko rozmiar buta 38. Jak na faceta to mała noga (taka natura :) ). I tu problem bo męskie zaczynają się od 41 przeważnie, a młodzieżowe jakoś nie do końca do mnie przemawiają i są przeważnie trochę wąskie. Niestety w moim wieku (38) mam już pewne początki haluksów (właśnie próbuje "wyprostować" palce poprzez odpowiednią wkładkę) i dlatego obuwie powinno być w miarę wygodne i szerokie.

jack90, 2015-07-06 19:52:27
    zgłoś
    Halluksy/paluch koślawy a bieganie.
    Temat trochę już miesięcy ma, ale że sam mam podobną wadę stopy, to może trochę podpowiem. Dla potomnych :)
    Ciężko mi ocenić jak dużą masz wadę, ale dobrym rozwiązaniem (i z tego co wiem skutecznym) jest stosowanie różnych, żelowych wkładów korekcyjnych. Wkładasz to między palce i normalnie w tym chodzisz. Na początku trochę to mało wygodne i gdzieś czytałem, że lepiej stosować aparat korekcyjny Michała na noc. Sam używam podobny aparat, ale do użytku na dzień (też Michała). Oczywiście na efekty muszę jeszcze poczekać. Wolałem teraz za to się zabrać niż później decydować się na zabieg operacyjny. Profilaktyka :) 

jack90, 2015-07-06 20:04:16
    zgłoś
    Jakie pierwsze buty kupic do biegania?
    Przy młodzieżowych chodziło mi o to, że przeważnie są one wąskie. 

jack90, 2015-07-07 23:50:31
    zgłoś
    Konto firmowe, na co zwrócić uwagę?
    Walutomat na pewno oferuje niższą prowizję, co przy tak dużym obrocie miesięcznym da odpowiednie oszczędności. 1 grosz różnicy w kursie przy wymianie 10 tyś. euro to już 100 zł oszczędności, a różnice między walutomatem a bankiem mogą być dużo wyższe. 

jack90, 2015-07-07 23:55:38
    zgłoś
    Rejestracja domeny
    Rejestracja i utrzymanie domen jest jak najbardziej bezobsługowe. Tylko musisz pamiętać o opłaceniu w terminie. Wybierając domeny warto zwracać uwagę na koszt przedłużenia jej a nie na cenę zakupu (pierwszej rejestracji) - bywa tak, że pierwsza rejestracja jest bardzo atrakcyjna, a firma tak naprawdę zarabia dopiero na przedłużeniach.

jack90, 2015-07-07 23:59:00
    zgłoś
    Serce biegacza: Jak biegać, by go nie złamać?
    Wielki szacunek dla kogoś takiego. Wielki upór i determinacja by zmierzyć się z własnym organizmem i walczyć o swoje zdrowie. Najważniejsze by całościowo zadbać o swój organizm. No i go poznać, bo ilu z nas wie tak naprawdę o wszystkich wadach swojego ciała? Pewnie nikt, tak jak bohater tego artykułu nie wiedział o wadzie serca.  Całkiem niedawno (jeszcze przed przeczytaniem tego artykułu) sam się zastanawiałem nad jakimś badaniem długotrwałym i mój lekarz wspomniał o takich urządzeniach jak hotlery ciśnienia i EKG. Do tej pory nawet nie słyszałem o takim urządzeniu. W naszym ośrodku mają hotler ciśnienia marki Aspel model HOLCARD CR07 (dokładnie taki - https://kredos.pl/holtery-cisnienia/holter-cisnienia-aspel-holcard-cr07-specyfikacja). Nosi się to przy sobie przez 24h i hotler automatycznie dokonuje pomiarów ciśnienia co (chyba) 30 minut w ciągu dnia i 1 godziny w nocy. Tak samo jest w przypadku hotlerów EKG - tylko tam jest chyba pomiar ciągły. Samo badanie EKG wydaje mi się bardziej neutralne dla komfortu człowieka, bo jednak nadmuchiwanie i samo badanie ciśnienia nie zawsze takie jest. Ciekawy jestem, co z takiego 24-o godzinnego badania może wyniknąć. Ktoś kiedyś robił sobie takie badanie?

jack90, 2015-07-08 18:59:05
REKLAMA