REKLAMA

Profil maciej

 • avatar
  zgłoś
  11. Maraton w Poznaniu
  Witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich Uczestników 11 maratonu w Poznaniu.
  Wymarzony start, wymarzona pogoda i jeszcze coś, zdecydowanie cenniejszego od pojedynku z samym sobą: Chciałbym bardzo serdecznie podziękowac Koledze, który zatrzymał się i pomógł mi uporac się ze skurczem obu mięśni czterogłowych. Zmianę pozycji horyzontalnej, jaką przyjąłem w sposób zdecydowany, choc nie planowany, tuż za Rondem Rataje w trakcie pokonywania drugiej pętli, na spionizowaną, zawdzięczam tylko jemu. Biegnąc dalej tym tropem - Dziękuję za to, że pomogłeś mi ukończyc mój pierwszy maraton. Niestety nie pamiętam Twojego numeru i pozostaje mi podziękowanie na forum.
  Jestem przekonany, że nie tylko ja doświadczyłem w trakcie tego biegu podobnej życzliwości i pomocy.
  Maciej
  maciej, 2010-10-25 23:26:16
 • avatar
  zgłoś
  Porady dla nowicjusza
  Także nie jestem ekspertem:-)
  Jeśli chodzi o buty, myślę, że mógłbyś porozmawiac z kikoma sprzedawcami (ustalic jak stawiasz stopę, jakie obuwie jest adekwatne do Twojej wagi etc.).Uzbiera się z tego wywiadu lista modeli, których mógłyś szukac ze spokojem w trakcie zimowych wyprzedaży. Nie zapłacisz 300PLN ale kwota 200PLN jest jak najbardziej realna. Zakładam, że jeśli miałeś WF 20 lat temu poraz ostatni, to jesteś już w wieku, kiedy warto dbac o stawy Trampki nie zagwarantują Ci długotrwałej przyjemności z biegania, a zakładam, że o to biega
  W zimie spokojnie mozna biegac w tym samym obuwiu (ale nie w skarpetkach niezałaniających kostek). Nawet jeżeli wpadniesz w kałużę - dopóki biegniesz (Twoje stopy pracują) nie ma zagrożenia.
  A pogoda faktycznie jest bez znaczenia, jeśli zadbasz o właściwie odzienie. Osobiście unikam tylko ulewnego deszczu a przy minus 20, dobrze zabezpieczam twarz kremem Pozdrawiam
  Maciej'pededro' timestamp='1287356559' napisał(-a):
  Witam,
  Chciałbym zacząć biegać, ale... tak naprawdę nie wiem, od czego zacząć. Od zakupów? Byłem w sklepach sportowych ale zupełnie nie wiem, co wybrać. Ostatni raz na WF-ie byłem chyba ze 20 lat temu, a wtedy obuwie sportowe to były trampki. Mogę biegać w trampkach? Czy muszę kupić jakieś specjalne buty za 300 złotych? Idzie jesień, a ja nie wiem – można biegać, gdy jest zimno, albo pada deszcz? A w zimie? Czy w zimie się biega? Czytałem coś o metodzie Gallowaya, ale czy to się sprawdza? Pytam, bo mam nadzieję, że ktoś już przez to przechodził i że udzieli mi rady „z pierwszej ręki”.
  Acha – w tej chwili moja forma jest taka, że po przebiegnięciu 100 m ciężko mi złapać oddech. Napisałem „przebiegnięciu”, a miałem na myśli przetruchtanie :-(
  Podpowiecie coś?

  maciej, 2010-10-26 00:26:27
 • avatar
  zgłoś
  Nike Zoom Vomero+ 5
  Hej! Z Vomero 5 nie mam żadnych doświadczeń - za to z 4 jakieś 300km (a w tym maraton). Pierwsza różnica w stosunku do 3 to fakt, że jeden palców lewej stopy ulega ciągłym odparzeniom - problem nie istniał przy użytkowaniu 3 i pegasusa 25. Po maratonie dorobiłem się solidnego krwiaka. Druga sprawa to ból pojawiający się na grzbiecie stopy (tuż pod językiem) przy długich (powyżej 30km) wybieganiach. Z żalem stwierdzam, że ten model nie dał mi szczęścia bezawaryjnego użytkowania. (Acha - uzywam jednego rodzaju skarpetek, więc ta zmienna w analizie przyczyn odpada - jak i to, że stopa mi rośnie:-))
  Napisałeś, że ważysz około 80kg - ja ważę 70 - powinienem więc miec jeszcze większy problem.
  Na targach przed poznańskim maratonem założyłem na nogi Saucony Kinvara i już wiem, co kupię. Uczucie lekkości, stabilności i amortyzacji (na krótkim odcinku - hala Areny nie jest duża) towarzyszy mi do teraz. Kłopot jest w tym, że razem z tym modelem trzeba będzie kupic jeszcze jeden - czysto treningowy. Ale może to już ten etap wtajemniczenia.
  Pozdrawiam serdecznie
  Maciej
  'XcatharsisX' timestamp='1288550579' napisał(-a):
  według tabel nike vomero było dla mnie, kupiłem przez net, w sklepie na bieżni kupiłem saucony ride 2 i w nich teraz biegam... powoli zbieram sie do ponownej wyprawy do sklepu by kupic kolejne buciki tym razem ... zbadamy jak sie zachowuje moje stopa w nich

  maciej, 2010-11-03 22:37:54
 • avatar
  zgłoś
  12 maraton w Poznaniu
  Zgodnie z regulaminem nie ma mozliwości wystawiania własnych odżywek na trasie biegu. Ale w związku z tym, że trasa miała dwie pętle wielu biegaczy kożystało z pomocy znajomych na trasie. Ja z kolei zabrałem swoje ze sobą.
  maciej, 2011-01-14 21:59:14
REKLAMA