REKLAMA

Profil xcatharsisx

zgłoś
    Bieganie + ...coś tam
    Myslę że aikido to dobry sposób na dodanie czegoś do biegu ze wzgędu na sporo cwiczen ogolno rozwojowych na rózne partie mieśniowe, sporo cwiczen na nogi, sama pozycja wyjsciowa w Aikdio jest na "niskich" nogach więc nogi muszą /powinny/ byc dosc silne:)
    dodatkowo w Aikido myślę że mamy podobnego przeciwnika jak w bieganiu - siebie samego, własne ograniczenia i słabości...
    Twórca Aikido powiedział kiedyś:
    Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad sobą.
    to zdanie bardzo często towarzyszyło mi około rok temu jak zaczełem podnosic 4 litery z fotela:)
    xcatharsisx, 2010-11-07 18:08:26
    zgłoś
    Bieg wokół Mont Blanc
    świetne zdjęcia i pewnie niesamowita impreza i jaka przygoda
    xcatharsisx, 2010-11-08 09:34:17
    zgłoś
    Biegaczki gotowe na wszystko
    'alias77' timestamp='1288983464' napisał(-a):
    szacun i podziw dla tych dziewczyn, sam chciałbym na swej drodze taką spotkać to mnie jeszcze bardziej motywuje...
    kurcze nie napisały gdzie biegają i o której - tak miałbyś dużo wieksze szanse
    xcatharsisx, 2010-11-08 11:47:50
    zgłoś
    ?kontuzja? i co dalej?
    kiedy moj kilometrarz dobił do 50km tygodniowo zaczeły się pojawiac u mnie bóle w łydkach. Myślałem że to ilosc kilometrów ale jeszcze jedna rzecz sie złozyła na to nowa para bucików - ponoc dla mnie wg tabel... waga wzrost sposób biegania...
    wiec zeby nie pogłebic kontuzji robiełem przerwy... jak sie troszke lepiej zrobiło wskakiwałem w nowe buciki i w droge... i znów ból...
    doszło do mnie że to buty w momencie kiedy wychodziłem na bieganie w innych butach /ból był zupełnie inny, mniejszy, albo nie było go wcale/ mimo odstawienia butów pojawił się bol podczas biegu... tym razem achilles...
    pomyślałem no ok... zrobie jeszcze przerwe - zrobilem dwa tygodnie... wróciłem do biegania i po tygodniu biegania /wg planu powrót do biegania - wyszło pierwszy tydzień około 20km tygodniowo/
    pojawił się ból w okolicy piszczeli i przy kostce nogi... ból raz się pojawia raz znika...
    poszedłem do lekarza ogólnego i dostałem skierowanie do chirurga... co mi powiedział... nie biegaj, albo biegaj mniej...
    i tu jestem w kropce... nie wiem co zrobic... przerwe? inny lekarz? ortopeda? fizykoterapeuta?
    jak macie jakieś pomysły prosze napiszcie... bo mi pomysły się skonczyły a zakonczyc wycieczek biegowych nie mam zamiaru...
    xcatharsisx, 2010-11-08 21:49:41
    zgłoś
    ?kontuzja? i co dalej?
    'Amroz' timestamp='1289301299' napisał(-a):
    Może to będzie głupie ale może warto pujść do sklepu w którym kupowłeś buty i powiedziec o problemie.
    Pokazac nowe i stare buty, bo może sa jakoś inaczej "zbudowane" niz poprzednie i wywieraja inny naćisk na stopę!!!
    W sklepie kupiłem saucony ride 2 - w bardzo dobrym sklepie /pozdro dla biegosfery :)/ gdzie na biezni biegałem w bucikach zanim je kupiłem i filmowała mnie kamera i patrzeliśmy na kompie jak wszystko działa... wyszło mi ze nogę mam neutralną, jedna z delikatna skłonnoscią do pronacji ale w normie - podobnie wyszło na badaniu kompem przez Asics FOOT ID...
    druga ferelna para to vomero 5 nike /bardzo dobre, bardzo droge, bardzo dobre recenzje - wg wszystkich kryteriów - dla mnie... jednak okazało się inaczej...
    Drago - takie odpowiedzi to ja lubię :)zwłaszcza fragment "biegaj dalej... " heh... dzięki
    mnie ogólnie wkurza najbardziej to ze co sobie zaczne hulac w najlepsze to znów coś mi się dzieje ... a zeby nie załatwiac się na stałe /perspektywa dłuższej przerwy/ robie przerwy krotkie zaraz po wystąpieniu bólu... najgorsze dla mnie jest to ze ja jestem początkujący pod kazdym względem, brak mi doświadczenia i brak kogoś - z kim mozna by pogadac i doradzic się co nieco
    .
    xcatharsisx, 2010-11-09 19:07:54
    zgłoś
    ?kontuzja? i co dalej?
    'kachita' timestamp='1289328060' napisał(-a):
    Może warto pójść do lekarza sportowego?
    w moim mieście nie ma żadnego lekarza sportowego - wszyscy mają uprawnienia do 20 paru lat
    ja mam 31... mogłbym pojechac do innego miasta... ale nie mam pojecia do kogo...
    bo jakoś nie trafiłem na lekarza co by jakoś rzeczywiście chciał mi pomóc...
    mój ogólny mnie olal po prostu....
    chirurg się uśmiechał ... tak że miałem wrażenie że go bawi osoba przychodząca z takim problemem - biegająca dla siebie ... tylko
    xcatharsisx, 2010-11-09 20:56:17
    zgłoś
    Bieganie + ...coś tam
    'kachita' timestamp='1289222598' post='637']
    napisał(-a):
    co do aikido - jako sztuki walki to w aikido nie ma rywazlizacji /dlatego nie ma turniejów, zawodów itd/ nie ma podziałów na lepszy - gorszy. nie ma pokonanego i przegranego... Dlatego wszyscy cwiczączy maja taki sam kolor pasa bez wzgledu na stopiń - biały dla stopni ucznowskich Kyu i czarny dla stopni mistrzowskich
    "Aikido jest sztuką miłości i pokoju"
    więc jak odstraszają cię zdjęcia szalenie poważnie podchodzących mezczyzn to może spróbuj znaleźc sekcję aikido
    xcatharsisx, 2010-11-11 13:14:48
    zgłoś
    salomon trail running
    witam szukam osób z woj pomorskiego które mają wplanach w roku 2011 odwiedzac biegi salomona - Salomon Trail - ... gdyby ktoś miał plany biegowe w tym kierunku to ... zapraszam.
    xcatharsisx, 2010-11-15 18:13:43
    zgłoś
    ?kontuzja? i co dalej?
    w sobote byłem na stażu aikido cwiczylem z chłopakiem co studiuje fizykoterapie - mówił że bardzo łatwo o nadwyrężenie tego mieśnia co mnie boli i powiedział że mam rozciagac, rozciagam i pomaga:)
    Nowe wiadomości - dodatkowa pomoc - kijek do masazu /the stick/ + masc arnikowa = poprawa po pierwszym dniu stosowania ból zdecydwoanie mniejszy bez robienia przerw w bieganiu... i bez przerw w innych rodzajach aktywności
    dziś 8km na biezni na siłowni - praktycznie bezboleśnie za to od groma wylanych litrów potu hihi
    xcatharsisx, 2010-11-15 21:31:54
    zgłoś
    Naciągnięcie mięśni
    'Drago' timestamp='1290004652' napisał(-a):
    Znacie jakieś sposoby na szybkie pozbycie się bólu związanego z naciągniętymi mięśniami? Tak się akurat składa, że naciągnąłem sobie mięśnie pod pośladkiem i nie chciałbym z tego powodu zminiejszać objętości treningu
    kijek do masazu? rozciąganie? :)masc z arniki /około 8zł w aptece/ mi pomaga
    xcatharsisx, 2010-11-17 16:54:43
1 2 3 ... 6
STRONA 2 z 6
REKLAMA