Kalendarz biegowy

7. Bieg po Oddech

04.09.2022
data zawodów
09:00
godzina startu
Zakopane
woj.małopolskie
pokaż na mapie
dystans 5 km
rodzaj biegu Uliczny
limit czasu1 godzina
atest trasy tak
koszt wpisowego/pakietu startowego 75 zł
okres zapisów 01.04.2022- 26.08.2022
organizatorPolskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
biuro zawodówBiuro zawodów w budynku Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Partyzantów 1/5 i czynne będzie: w dniu 3 września, w godzinach 14.00 – 19.00 w dniu 4 września, w godzinach 7.00 – 8.15.
tel.536 210 250
opis biegu

Bieg po Oddech to bieg charytatywny, który już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Trasa biegu na dystansie 5 km przebiega ulicami Zakopanego. Do wyboru bieg lub nordic walking bez ograniczeń wiekowych. Organizator zapewnia elektroniczny pomiar czasu, wyjątkową koszulkę biegową, medal na mecie dla każdego uczestnika, a po biegu poczęstunek, dekoracja zwycięzców z atrakcyjnymi nagrodami oraz piknik rodzinny w Parku Miejskim Zakopanego.
Każda edycja biegu przyciąga rzeszę wspierających wydarzenie biegaczy, amatorów biegania, jak i sportowców, lekarzy, fizjoterapeutów oraz samych chorych na mukowiscydozę. W biegu wspólnie startują całe rodziny, tworząc niezwykłą i wyjątkową atmosferę, która daje wiele pozytywnej energii, a Ci, którzy już raz wzięli udział w biegu, ponownie tu wracają. Od początku wydarzenia Patronem Honorowym biegu jest mistrzyni polska w biegach narciarskich – Justyna Kowalczyk – Tekieli, a obecnie także Kacper Tekieli – polski alpinista oraz instruktor wspinaczki sportowej.
Każdy zakupiony pakiet startowy stanowi cegiełkę wsparcia dla osób chorych na mukowiscydozę.

}