Kalendarz biegowy

Camino Polaco Maraton

24.07.2022
data zawodów
09:00
godzina startu
Szafarnia
woj.kujawsko-pomorskie
pokaż na mapie
dystans 42,195 km
rodzaj biegu Uliczny
limit czasu6 godzin
atest trasy nie
koszt wpisowego/pakietu startowego 50 zł
okres zapisów 01.06.2022- 24.07.2022
organizatorStowarzyszenie Run To Run
biuro zawodówOśrodek Chopinowski w Szafarni
tel.518621307
opis biegu

Już 24 lipca 2022 r. Camino Polaco Maraton – wyjątkowy i kameralny bieg czeka na Ciebie! Start honorowy w Szafarni po pięknym koncercie Chopinowskim, a meta w samym centrum miasta Torunia przy Rynku Nowomiejskim! Trasa maratonu będzie wiodła Drogą Polską Szlaku Świętego Jakuba. Limit osób to tylko 150 osób! Wpisowe to zaledwie 50 zł. Stowarzyszenie Run To Run wspiera organizacyjnie tę imprezę.

Zapisy zostały już uruchomione i są dostępne poniżej. W każdym pakiecie startowym będzie czekały m.in. numer startowy i chip, pamiątkowa koszulka sportowa, batony, upominki od Sponsorów, na trasie co 5 km punkty odżywcze wyposażone w wodę, napoje izotoniczne i banany, a na mecie wyjątkowy medal i ciepły posiłek. Dla pięciu najszybszych pań i panów będą czekały niestandardowe, atrakcyjne nagrody. Szczegóły wkrótce.

Na starcie dla zainteresowanych osób przewidziane jest oprowadzanie z przewodnikiem po Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Metę maratonu wyznaczono w szczególnym miejscu w Toruniu na Rynku Nowomiejskim. O atmosferę na finiszu maratonu na scenie zadba Conrado Moreno, a także dwa zespoły muzyczne, tj. „Ars Nova” Zespół Instrumentów Dawnych oraz Magda Anioł z zespołem. Biegacze będą mogli obejrzeć m.in. wystawę zdjęć o Camino, która została wypożyczona z Ambasady Hiszpańskiej. Nie zabraknie również wystąpienia o Szlaku św. Jakuba przez członków Bractwa św. Jakuba, a także specjałów kulinarnych od zaangażowanych pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Całości wydarzenia będzie towarzyszyć okazjonalny jarmark. Poza biegiem dla dzieci dla najmłodszych będą czekać również dmuchane zamki oraz wiele innych atrakcji dla biegaczy i ich kibiców, mieszkańców Torunia oraz przyjezdnych turystów.
Start honorowy maratonu odbędzie się 24 lipca 2022 roku o godz. 8:30 w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, a start właściwy o godz. 9:00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sosnowej 2A w Golubiu-Dobrzyniu. Organizator zapewnia transport z Torunia do Szafarni oraz z Szafarni do Golubia Dobrzynia – szczegóły w regulaminie imprezy.

Najważniejsze informacje TUTAJ:
Regulamin: https://tiny.pl/9b82n
Rejestracja: https://zapisy.sts-timing.pl/844/
Lista startowa: https://zapisy.sts-timing.pl/844/lista.php
Trasa: https://tiny.pl/9b822
Bieg dla dzieci odbędzie się w strefie na mety o godz. 11:30 – bez zapisów. Limit 50 os.

Organizatorem Camino Polaco Maraton jest Ośrodek Chopinowski w Szafarni wraz z Gminą Radomin. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Run To Run.

Głównymi Sponsorami są Nova Trading S.A., Nova Metale oraz Nicrometal S.A.

Więcej informacji na stronie imprezy: https://szafarnia.art.pl/camino-polaco-maraton/

}