Kalendarz biegowy

VII Maraton Północy "Bieg Czterech Latarni"

18.09.2022
data zawodów
09:00
godzina startu
Hel
woj.pomorskie
pokaż na mapie
dystans 42,195 km
rodzaj biegu Inny
limit czasu5:30
atest trasy tak
koszt wpisowego/pakietu startowego 125
okres zapisów 10.08.2022- 08.09.2022
organizatorOSiR Władysławowo
biuro zawodówWładysławowo, ul. gen. Hallera 19 („łącznik” Domu Rybaka, wejście przez wieżę) - w przeddzień zawodów, 17 września 2022 r. w godz. 16:30 – 18:00, w dniu startu 18 września 2022 r. w godz. 6:30 – 8:00.
tel.537247994
opis biegu

Bieg poprowadzony zostanie głównie ścieżką rowerową z kostki brukowej, ale także na utwardzonym podłożu gruntowym i fragmentami nawierzchni betonowej.
Trasa: start nastąpi na ul. Bałtyckiej w Helu (nieopodal latarni morskiej), następnie zawodnicy przebiegną przez ul. Steyera i całą długością ul. Wiejskiej, po czym skręcą w prawo w ul. kmdr. por. Przybyszewskiego i zaraz w lewo w ul. Dworcową. Tam rozpocznie się etap trasy po chodniku i ścieżce rowerowej aż do Juraty, gdzie na wysokości ul. Sosnowej nastąpi przebiegnięcie przez jezdnię na drugą stronę chodnika przy ul. Wojska Polskiego. Na wysokości ul. ks. Gołębiowskiego zawodnicy ponownie wbiegną na ścieżkę rowerową, którą udadzą się przez Jastarnię i Kuźnicę aż do Chałup. Tam biec będą chodnikiem przy ul. Kaperskiej, a na wysokości stacji transformatorowej ponownie wbiegną na ścieżkę rowerową, którą dotrą aż na wysokość ul. Portowej we Władysławowie. Tam nastąpi przebiegnięcie przez jezdnię na chodnik leżący po drugiej stronie ul. Starowiejskiej. Na rondzie dalej prosto w ul. Niepodległości, aż do przejazdu kolejowego. Za przejazdem trasa ponownie powraca na ścieżkę rowerową aż do końca Chłapowa. Dalej zawodnicy kontynuować będą bieg po gruntowej ścieżce z fragmentami chodnika leżącej przy drodze wojewódzkiej nr 215 aż do ul. Leona Wzorka w Rozewiu na wysokości ul. Garnizonowej, gdzie skręcą w prawo w szutrową drogę biegnącą do latarni morskiej. Przed latarnią znajdować się będzie meta.

}