REKLAMA

Kalkulator BMI - oblicz wskaźnik BMI

Body Mass Index (BMI) to prosty i uniwersalny wskaźnik, które pokazuje, czy masz prawidłową i zdrową wagę. BMI oblicza się z proporcji wzrostu i wagi. Może być wykorzystywany przez wszystkich, niezależnie od płci I wieku. 

Wzrost
Waga

Wiele badań pokazuje, że BMI powyżej, 25,0 może zwiększać ryzyko chorób serca, cukrzycy i innych chorób. Jednocześnie, u osób z nadwagą, obniżenie BMI poprzez dietę i ćwiczenia znacznie ryzyko to obniża.

Regularne bieganie to jeden z najlepszych sposobów na zrzucenie kilogramów i uzyskanie zdrowej masy ciała. Każdy przebiegnięty kilometr, to średnio tyle spalonych kalorii ile ważysz. Dokładniejsze wyliczenia spalonych kalorii znajdziesz w Kalkulatorze Spalonych Kalorii.

Długie i spokojne biegi spalają procentowo więcej kalorii i uczą wykorzystania tłuszczu jako źródło energii, co przydaje się na maratonach i biegach ultra.

Biegi krótsze i szybsze spalają więcej kalorii na minutę czy milę, co pomaga zrzucić kilogramy. Takie treningi zwiększają również spalania kalorii po wysiłku, utrzymując podwyższony metabolizm już po biegu. Wydaje się, że najlepiej łączyć oba te rodzaje treningu w swoim planie.

Za niezdrowy uważa się BMI niższy niż 20 u mężczyzn oraz 19,1 u kobiet.

REKLAMA