2200 km do odlotu, czyli bieg dookoła Polski

Karol Dzieciątko kontynuuje akcję "Biegiem przez świat". 31 lipca ruszy w trzecią już biegową podróż, żeby tym razem na własnych nogach okrążyć Polskę. Podobnie jak w poprzednich latach znowu będzie zbierał pieniądze dla potrzebujących.

Biegiem przez świat Biegiem przez świat
fot. Biegiem przez świat

"Biegiem przez świat" to akcja, którą w 2011 roku stworzył tandem młodych biegaczy - Karol Dzieciątko i Michał Spychała. Wspólnie przebiegli wówczas Polskę z Janowa Podlaskiego do Zgorzelca, a w kolejnym roku z Zakopanego na Hel (relację z tego biegu możesz przeczytać w tym artykule). W 2013 roku postanowili obiec nasz kraj dookoła. W ciągu miesiąca do pokonania jest aż 2200 kilometrów! Z ekipy wyłamał się jednak Michał Spychała. Uznał, że bieg kosztuje go zbyt wiele wyrzeczeń.

Dzieciątko vs. 2200 km

Utrata kompana nie podcięła skrzydeł Karolowi, który postanowił kontynuować akcję. Aby w założonym czasie ukończyć bieg, codziennie musi pokonywać od 40 do 80 km. Będzie spał pod namiotem lub u ludzi, którzy go przygarną. Bieg wystartuje 31 lipca o godz. 10 na wrocławskim Rynku pod Sukiennicami. Karol zachęca biegaczy z całego kraju, żeby przynajmniej na kilka kilometrów przyłączyli się do jego wyprawy.

Dokładną trasę biegu i terminy kolejnych etapów znajdziesz na stronie internetowej akcji (zobacz: "Biegiem przez świat 2013" [TRASA]). Z kolei śledząc fanpage BPŚ, możesz dołączyć do utworzonych wydarzeń na Facebooku - każdy odcinek wyprawy ma osobną stronę z dokładnymi informacjami, gdzie i kiedy pojawi się Karol.

Bieg powinien zakończyć się 31 sierpnia również we Wrocławiu. Możliwe, że ostatni etap będzie miała wyjątkową oprawę. Istnieje bowiem szansa, żeby meta umiejscowiona została na wrocławskim Stadionie Miejskim. Wciąż jednak trwają negocjacje w tej sprawie.

Najpierw bieg, a potem odlot

Tradycyjnie już w czasie biegu zbierane będą pieniądze na cel charytatywny. W tym roku Karol chce pomóc siostrom Aleksandrze Marciniak i Katarzynie Ordak, które są chore na dystrofię mięśniową. Obie potrzebują pieniędzy, dokładnie 160 tysięcy złotych, na operację przeszczepu komórek macierzystych. Tegoroczna akcja nosi nazwę "2200 km do odlotu", bo Karol ma nadzieję, że po przebiegnięciu całego dystansu, dziewczyny będą mogły wylecieć na operację, która ma zostać przeprowadzona w Chinach.

Ponieważ potrzeba wyjątkowo dużo pieniędzy, trasa została wyznaczona tak, żeby przebiegała przez większe miejscowości. W każdej zorganizowany zostanie postój w centrum, spotkanie z lokalnymi mediami i zbiórka funduszy.

Kuba też biegnie

Karol chciałby, żeby bieg dookoła Polski był równocześnie memoriałem Jakuba Piśmiennego, któremu pomagał w zeszłym roku. Niestety, pomimo wsparcia Kuba zmarł 18 listopada 2012 roku.

"Chcę naszym biegiem przypomnieć jego heroiczną walkę z chorobą, jego upór, wytrwałość w dążeniu do celu - mówi Karol Dzieciątko. - Przez cały bieg będę miał jedną z błękitnych wstążek, które Kuba zażyczył sobie, żeby założyć na jego pogrzeb" - dodaje.

Przeczytaj relację z zeszłorocznej wyprawy: Biegiem przez Polskę

 Zobacz także film z zeszłorocznej akcji "Biegiem przez świat":
 

 
RW

Zobacz również:
REKLAMA
}