[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

93-latek przebiegł Amerykę od wybrzeża do wybrzeża

Amerykanin, Ernie Andrus, sprawił sobie niecodzienny prezent na 93. urodziny, mianowicie zakończył swoją 3-letnią biegową wyprawę przez Stany Zjednoczone. 20 sierpnia zameldował się na St. Simon’s Island w stanie Georgia i zwieńczył swoje wyzwanie, mocząc stopy w Atlantyku.

Ernie Andrus Dla Erniego całe wyzwanie było przede wszystkim dobrą zabawą/fot. screen YouTube

Blisko trzy lata i 4 400 km biegiem, 3 razy w tygodniu, z tygodniowym kilometrażem na poziomie 30 km - tak najkrócej można by scharakteryzować przygodę 93-letniego Erniego. Nie warto jednak na tym poprzestawać, ponieważ jego wyczyn jest godny nie tylko tego artykułu, ale i całej książki.

W wielką podróż od wybrzeża do wybrzeża Ameryki Ernie Andrus wyruszył 7 października 2013 roku z San Diego, a wielki finał nastąpił 20 sierpnia 2016 roku w St. Simon's Island. Na mecie na Erniego czekało mnóstwo zainspirowanych ludzi. Niektórzy przybyli z bardzo odległych miejsc, takich jak Arizona czy Nowy Jork. Z pewnością jednak nikt tego nie żałował, ponieważ świętować można było nie tylko zakończenie prawie trzyletniego wielkiego wysiłku, ale także 93. urodziny Erniego, które wypadały dzień wcześniej.

REKLAMA

Ernie Andrus to weteran II wojny światowej, który postanowił podjąć się tego ogromnego wyzwania w celu zwrócenia uwagi na wojennego bohatera, któremu jego zdaniem poświęca się zdecydowanie mniej uwagi, niż na to zasługuje. Nie chodzi tutaj bynajmniej o człowieka, ale o statek desantowy do przewożenia czołgów (ang.: Landing Ship, Tank, w skrócie LST). Ten typ okrętów odegrał ogromną rolę podczas konfliktów zbrojnych w tamtym czasie. To między innymi dzięki niemu możliwe było lądowanie w Normandii (operacja Neptun). Dla Erniego mają one wartość sentymentalną, ponieważ podczas wojny służył na jednym z nich. 

Jego celem było zebranie pieniędzy na powrót USS LST-325, który obecnie znajduje się w Evansville w stanie Indiana, do Normandii. Specjalnie na 75. rocznicę D-Day, czyli lądowania w Normandii 6 czerwca 1944 roku. Przeprawa takiego statku przez Ocean Atlantycki to ogromnie kosztowne przedsięwzięcie, wyceniane na miliony dolarów. Podobna akcja planowana już była w 2014 roku, jednak właśnie z powodów finansowych została odwołana.

Kiedy Ernie Andrus był na początku swojego wyzwania, wiele osób uznało go za wariata i nie wierzyło, że może mu się to udać. Ernie nie dość, że pomimo wszelkich słabości, cel osiągnął, to jeszcze pobił rekord. Najstarsza osoba, która przebiegła Amerykę wszerz przed nim, miała 73 lata. 20 lat to ogromna przewaga! W taki sposób wyniki poprawiają tylko najwięksi bohaterowie. Temu panu zdecydowanie nie można tego odmówić.

Jeśli Ernie Cię zainspirował i chcesz spełnić marzenie tego niesamowitego starszego pana lub po prostu mu pogratulować, zajrzyj na jego stronę internetową i na Facebooka.

Zachęcamy także do poznania Erniego bliżej:

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij