[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

95-latek pobił rekord świata na 200 m [wideo]

Charles Eugster pokonał dystans 200 metrów w oszałamiającym czasie 55.48 s, bijąc tym samym poprzedni rekord świata aż o 2.4 s w swojej kategorii wiekowej. A na tym nie koniec - sędziwego sprintera czekają w tym roku jeszcze dwa starty, na których zamierza powalczyć o dobre wyniki.

Charles Eugster fot. SilverGreySportsClub 2015/YouTube.com

95-letni Charles Eugster znany jest ze swojego tytułu najstarszego sportowca na świecie. Gdy miał 60 lat, po długiej i udanej karierze lekarza stomatologa, postanowił wziąć się za… wioślarstwo. Zdobył ponad 100 medali w różnych kategoriach swojego nowego hobby, lecz czas okazywał się nieubłagany – Charles Eugster wraz z przekroczeniem 80. roku życia zaczął zauważać, że traci tkankę mięśniową i jednocześnie przybiera na wadze. Co zrobił? Został najstarszym kulturystą świata.

Rozpoczął treningi oraz przeszedł na dietę pod czujnym okiem byłego Mistera Universe. W kilka lat zbudował imponująca sylwetkę, stał się gwiazdą mediów i został okrzyknięty „najbardziej cool facetem na Ziemi”. Eugster nie trenuje jednak dla sławy, czy połechtania własnego ego. Swoją postawą chce zwrócić uwagę szerokiej publiczności, na ponure widmo, jakie czyha na ludzkość – epidemię otyłości.

REKLAMA

Recepta Charlesa Eugstera na długie, zdrowe życie wydaje się prosta i składa się z trzech elementów – pracy, diety oraz wysiłku fizycznego. Tak przyjęty styl życia pozwolił byłemu dentyście pobić w wieku 95 lat rekordy na 60 m i 200 m. Z podniesionym czołem patrzy w przyszłość, ku nowym wyzwaniom. W tym roku planuje wystartować w halowych mistrzostwach Europy masters, a potem mistrzostwach świata.

Doktorowi Eugsterowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów. Trzymamy kciuki, by podobnie, jak nasz rodak, pan Stanisław Kowalski, nadal bił rekordy po przekroczeniu magicznej granicy 100 lat.

W końcu chodzi też o to by – cytując za dr Eugsterem – "zrzucić kajdany konwenansów" i pokazać młodym, że seniorzy też potrafią.

Zobacz, jak doszło do ustanowienia nowego rekordu:

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij