Anna Gzyra-Augustynowicz: W parku łapię oddech

Każdy sport, za jaki brała się w przeszłości – czy to jazda konna, czy narty – rozpoczynała pod opieką instruktora. Biegać Anna chciała jednak  spontanicznie. Lubi chłodne treningi w parku, ale jednocześnie nie potrafi się oprzeć bieganiu po piaszczystej plaży, Zobacz, co jeszcze zdradziła RW.

Anna Gzyra-Augustynowicz: W parku łapię oddech Wojciech Wójtowicz
Anna Gzyra-Augustynowicz (fot. Wojciech Wójtowicz)

Anna Gzyra-Augustynowicz

Aktorka. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Popularność przyniosły jej seriale: „Na Wspólnej” i „M jak miłość”, gdzie wcieliła się w rolę Sylwii Okońskiej. Aktualnie gra w serialu „Pierwsza miłość”. Zagrała jedną z głównych ról w fi lmie „Jutro idziemy do kina”. W teatrze można ją zobaczyć w sztuce „Mayday 2”. Ambasadorka cyklu biegów CITY TRAIL.

REKLAMA

Zaczęłam biegać...

4,5 roku temu. Namawiała mnie do tego moja przyjaciółka, także aktorka, która mocno wciągnęła się w bieganie, ale wtedy pokonanie kilometra wydawało mi się niewykonalne. Któregoś dnia mój mąż, po powrocie do domu, powiedział: „Wychodzimy na trening. Teraz!”. Broniłam się, bo nie mieliśmy opiekunki do dziecka, ale on wszystko załatwił. Potem każdy kolejny trening okazywał się łatwiejszy, a ja wciągnęłam się.

Mój najlepszy bieg

Bardzo lubię klimat i całą otoczkę biegów City Trail. Spotykamy się w miejskich parkach – zarówno zaawansowani, jak i początkujący. Oczywiście jest element rywalizacji, ale generalnie panuje tam niemal rodzinna atmosfera. Czysta radość z biegania w terenie.

Mój najtrudniejszy bieg

Kiedy byliśmy na nartach, zrobiłam trening po górkach. Podbiegi okazały się totalną zmianą dla mojego ciała. Nie spodziewałam się, że będzie tak trudno. Pamiętam też jeden z podbiegów podczas Biegnij Warszawo. Wymęczył mnie bardzo.

Celebryci kochają sport - zobacz, czy biegasz szybciej od nich!

Ulubiona trasa

Początkowo biegałam ulicami w pobliżu Powązek, potem przerzuciłam się do Lasku na Kole. Bardzo lubię tereny wokół Agrykoli i w samych Łazienkach. Mam też swoje trasy na Kępie Potockiej.

Nie jem...

...mięsa. Oprócz warzyw i owoców lubię miód, kasze. Po ciężkim treningu pozwalam sobie na ciasto drożdżowe.

Impuls do zmiany

Przestałam robić progres i poczułam, że to moje spontaniczne, powtarzalne truchtanie zaczyna mnie frustrować. Trafi łam pod opiekę doświadczonych biegaczy: Justyny i Piotra. Wywrócili moje treningi do góry nogami, ale dali mi potężny impuls. Znów dostałam skrzydeł! 5 CZY 10 KM? Zwykle 5 km, choć ostatnio więcej.

Czapka czy opaska?

Wolę opaski.

Ciepło czy zimno?

Raczej chłodno. Wczesna wiosna i jesień to moje ulubione pory roku.

RW 01-02/2017

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA