[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Biegacz na gwarancji [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

W naszej dyscyplinie z całego zestawu biorącego udział w zawodach dużo częściej awarii ulega człowiek niż sprzęt. O części zamienne raczej trudno, wiec lepiej zadbaj o te oryginalne.

Biegacz na gwarancji [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO] fot. shutterstock.com

Delikatny, elektroniczny sprzęt na różnego rodzaju wyprawach przewozi się często w specjalnych pojemnikach firmy Pelican. Można na nich siadać, skakać po nich czy topić je w rzece, a producent daje gwarancję, że skrzynia nie ulegnie zniszczeniu, a sprzęt nie zamoknie. Od tej gwarancji są jednak trzy wyjątki. Reklamacji nie podlega sprzęt uszkodzony w wyniku ataku niedźwiedzia grizzly i rekina oraz w wyniku działań dziecka do lat 5.

Obawiam się, że gdyby była taka skrzynka chroniąca biegaczy od uszkodzeń w czasie treningów (i między nimi), to często mielibyśmy problem z uznaniem reklamacji. Najłatwiej byłoby nam udowodnić, że nie traktujemy swoich mięśni, stawów czy ścięgien z wściekłością i siłą niedźwiedzia czy rekina. Chociaż i tu mam wątpliwości, widząc twarze biegaczy na finiszu, podbiegach, interwałach czy treningu korpusu. Gorzej jednak byłoby z tym trzecim wyjątkiem. Właściwie nie ma biegacza, którego jakaś kontuzja nie byłaby wynikiem niefrasobliwości godnej czteroletniego brzdąca.

REKLAMA

Czy zawsze robisz rozgrzewkę, poświęcasz czas na rozciąganie, dbasz o odpoczynek, odpuszczasz trening, kiedy ból nie pozwala biec? Pytań, które warto sobie postawić i na które warto znać dobrą odpowiedź, by mieć dożywotnią gwarancję na bieganie bez kontuzji, jest więcej (sprawdź w lipcowym RW na stronie 44). Ale kiedy już je poznasz i wcielisz w życie, to jedynym Twoim problemem na trasie pozostanie grizzly.

RW 07/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij