[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Bieganie bez napinki a pogoń za rekordami [LIST CZYTELNIKA]

Start w zawodach i walkę o rekordy niektórzy amatorzy traktują bardzo poważnie. Zbyt mocne skupienie się na życiówkach może jednak pozbawić radości z biegania - zwraca uwagę nasza Czytelniczka. Przeczytaj list, w którym opisuje bieg, po którym doszła do takich wniosków.

bieganie a stres, bieganie rekordy, bieganie życiówki, bieganie start w zawodach Nasza Czytelniczka każde zawody kończy z uśmiechem na twarzy, bez względu na osiagnięty wynik / fot. shutterstock.com

W trakcie dzisiejszego treningu zaczęłam podsumowywać sezon. Szybko doszłam do wniosku, że brak we mnie genu ścigania i... że dobrze mi z tym. To mój pierwszy biegowy rok, zatem tylko kilka startów. Część z nich była biegiem po tzw. życiówkę, a reszta ot tak, dla przyjemności...

Jeden ze startów szczególnie utkwił mi w pamięci, a zwłaszcza dwie skrajne postawy zawodników, jakie na nim zaobserwowałam. Po tym, jak wpadłam z tradycyjnym uśmiechem na metę, zauważyłam obok siebie biegacza, który minę miał mocno nietęgą. Strasznie zirytowany opowiadał znajomym, że zabrakło mu paru sekund do życiówki, więc nawet nie zostaje na regeneracyjnej grochówce. Jedzie do domu i będzie planował kolejne, jeszcze cięższe treningi.

REKLAMA

Po jego czasie jestem pewna, że to nie jest profesjonalista. Zostałam na mecie i nadal obserwowałam biegaczy. Na końcu pojawiła się biegaczka, a za nią samochody zamykające bieg. Myślę sobie: „WOW! Co za kobieta! Jaki trzeba mieć charakter, żeby mimo świadomości, że wszyscy już dobiegli, a samochód z napisem »Koniec biegu« depcze po piętach, z wielkim uśmiechem i przybijając wszystkim piątki przeć swoim tempem do przodu”.

Chyba o to chodzi. Liczy się sam bieg, a nie czas. Jestem młodą i niedoświadczoną biegaczką, ale może dzięki temu mam trochę więcej dystansu do osiąganych wyników. Doceniam i podziwiam biegaczy, którzy wykręcają świetne rezultaty i potrafią jeszcze regularnie je poprawiać.

Uważam jednak, że to nie zawsze jest najważniejsze, zwłaszcza wśród amatorów. Dlatego polecam czasem nie zabierać zegarka na zawody. Zwolnić. Poprzybijać piątki. Uśmiechnąć się do fotografa. Wziąć znajomego i w jego tempie pomóc mu przebiec pierwszą dziesiątkę w życiu. A rekordy... zrobi się następnym razem.

Klaudia Kulczyńska

Przypominamy, że czekamy na Wasze listy, zdjęcia i komentarze. Wiadomości wyślij na: rw@mpp.pl. W każdym miesiącu najlepsze listy i zdjęcia publikujemy w papierowym wydaniu magazynu RW, a ich autorzy otrzymują od nas w nagrodę sprzęt biegowy.

RW 01-02/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij