Biegiem przez Polskę

Co może pchnąć dwóch studentów do pokonania ponad 800 km w 3 tygodnie? Chęć przeżycia wyjątkowej przygody i pomocy ciężko choremu kumplowi. Choć zadanie było ekstremalnie trudne, twórcy i uczestnicy akcji "Biegiem przez świat" zrobili to. I biegną dalej.
Natalia Dzieciątko
Na trasie do Karola i Michała przyłączali się kolejni biegacze. W sumie tylko jeden odcinek dystansu pokonali w całości we dwójkę (fot. Natalia Dzieciątko)
To nie był tylko bieg. Po drodze zwiedzaliśmy, poznawaliśmy świetnych ludzi. To wielka przygoda i genialny pomysł na spędzenie wakacji.

Do pokonania 800 km prawie się nie przygotowywał, za co, jak mówi, zapłacił już na początku. "W tym roku ogarnęło mnie jakieś lenistwo i prawie nie biegałem. To był błąd" - śmieje się.

Na jednym z pierwszych etapów był tak obolały, że nie mógł się ruszyć. Prawdziwe problemy pojawiły się, kiedy przebił odcisk na palcu igłą, która nie była sterylna. Ból był nie do wytrzymania. Biegł coraz wolniej i wolniej, później nie mógł nawet iść.

"Myślałem, że to już koniec. Zastanawiałem się, co powiem ludziom, którzy we mnie wierzyli" - opowiada.

Odwiedził ośrodek zdrowia. Pielęgniarka opatrzyła ranę, ale ostrzegła, że nie wygląda to dobrze. Lekarz stwierdził, że wdało się zakażenie i że w takim stanie nie można chodzić przez 2 tygodnie, a co dopiero biegać. Co zrobił? Pobiegł dalej.

"Jak widać, można przebiec z Zakopanego na Hel, mimo kontuzji i jedząc konserwy i zupki z taniego marketu"- kwituje.

Największą nagrodą było to, co udało mu się przez te 20 dni przeżyć. "To nie był tylko bieg. Zwiedzaliśmy po drodze, poznawaliśmy świetnych ludzi. To wielka przygoda i genialny pomysł na spędzenie wakacji".

To jeszcze nie koniec

Zarówno Michał, jak i Karol jednogłośnie mówią, że to nie koniec ich wyczynów. "Moi najbliżsi zastanawiają się, co znowu wymyślę" - mówi Karol, któremu zdarzało się już np. podróżować autostopem po Europie. Michał zdradza, że mają plan obiegnięcia Polski w 1,5 miesiąca. "Tym razem chcemy pomóc dwóm dziewczynom, które cierpią na zanik mięśni".

W 21 dni z Zakopanego na Hel

Trasa drugiej edycji akcji "Biegiem przez świat" (biegiemprzezswiat.pl) podzielona została na 21 etapów, z których nadłuższy liczył 53 km, a najkrótszy - 24 km:

 

1. dzieńZakopane - Chabówka40 km
12. dzieńKutno - Kowal43 km
2. dzieńChabówka - Myślenice35 km13. dzień Kowal - Radziejów45 km
3. dzieńMyślenice - Kraków31 km14. dzieńRadziejów - Toruń53 km
4. dzieńKraków - Olkusz40 km15. dzieńToruń - Lisewo36 km
5. dzieńOlkusz - Brudzowice49 km16. dzieńLisewo - Nowe43 km
6. dzieńBrudzowice - Częstochowa40 km
17. dzieńNowe - Subkowy43 km
7. dzieńCzęstochowa - Radomsko39 km
18. dzieńSubkowy - Gdańsk43 km
8. dzieńRadomsko - Bełchatów40 km
19. dzieńGdańsk - Kazimierz35 km
9. dzieńBełchatów - Pabianice
35 km
20. dzieńKazimierz - Władysławowo24 km
10. dzieńPabianice - Ozorków41 km
21. dzieńWładysławowo - Hel34 km
11. dzień
Ozorków - Kutno44 km Razem 833 km

 

RW 09/2012

1 2 3
STRONA 3 z 3
Zobacz również:
Żeby biegać szybko, bezboleśnie i efektywnie, potrzebujesz harmonijnej współpracy tułowia z nogami - a kluczem do niej jest prawidłowa praca bioder. Zwiększ zakresy ruchu, popraw siłę i zyskaj nowe umiejętności, by kontrolować swoje biodra i lepiej biegać.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA