Wielu biegaczy, którzy zajmują się bieganiem amatorsko, wychodzi na trening rekreacyjnie, odprężyć się, pomyśleć lub spotkać ze znajomymi. Biegają dla przyjemności i towarzysko. Z czasem sama satysfakcja z odbycia treningu przestaje wystarczać - chcą biegać szybciej, dłużej, lepiej.
Szukają wtedy w internecie odpowiedzi na pytanie, jak poprawić wyniki, i układają swój pierwszy plan treningowy. Liczą na wsparcie innych biegaczy o podobnych ambicjach i doświadczeniach, z którymi mogą dzielić się swoimi sukcesami i porażkami. Udostępniają relacje z treningów i startów. Gdy jednak portale społecznościowe przestają wystarczać, warto stać się częścią społeczności, która wspiera się nie tylko wirtualnie, ale też w realu. Takie jest właśnie adidas Runners Warsaw, w której biegacze wzajemnie się motywują, a także mogą poczuć zdrową rywalizację.
Gdy minuty, którymi początkowo różniły się od siebie życiówki, zamieniają się w sekundy, coraz trudniej jest ustanowić nowy i satysfakcjonujący rekord na konkretnym dystansie.To właśnie z myślą o biegaczach, którzy mimo wysokiego stopnia zaawansowania, wciąż uprawiają ten sport amatorsko powstał projekt Speed Squad. Uczestnicy, czyli trzynastu ambitnych biegaczy, mogli sprawdzić na własnej skórze (a właściwie nogach), jak z odpowiednio dobrym przygotowaniem można osiągnąć sukces, a także jak bardzo dobry biegacz może stać się jeszcze lepszy przy pomocy profesjonalistów i znajomych.
Projekt pod szyldem Speed Squad trwał trzy miesiące i składały się na niego regularne treningi - ułożone, prowadzone i stale dopasowywane do potrzeb i możliwości jego uczestników przez trenerów adidas Runners Warsaw - oraz wsparcie dietetyka. Przygotowania były intensywne i wymagały od biegaczy profesjonalnego podejścia - dla wielu z nich oznaczało to przestawienie się z dwóch-trzech jednostek treningowych do pięciu tygodniowo. Z końcem sierpnia odbył się finał projektu - jego uczestnicy, startując w półmaratonie, sprawdzili, jak ich przygotowania przełożyły się się na końcowy wynik.
Najlepszy wynik z męskiej grupy uczestników osiągnął Piotr Stochmalski, który zajął w nocnym biegu 8. miejsce, czasem 1:13:24 ustanawiając nowy rekord życiowy. Piotr podkreślił, jak regularna praca z trenerem i wsparcie zespołu przekłada się na wyniki i jak ta współpraca pomogła mu w osiągnięciu nowego, wspaniałego rezultatu.
Komentarze
~Robert, 2019-10-31 15:12:47
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?