[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Czy i jak zachęcać dzieci do biegania? [LIST CZYTELNICZKI]

Wychowanie dzieci zgodnie z zasadami zdrowego trybu życia to obowiązek każdego rodzica. Czy jednak powinniśmy zmuszać nasze pociechy do wysiłku fizycznego, jeśli nie sprawia im to przyjemności? – Zastanawia się Zuzanna.

Jak zachęcic dzieci do beiegania? Jak - i czy w ogóle powinniśmy - zachęcać nasze dzieci do biegania? (fot. shutterstock.com)

Ostatnio na treningu zostałam zatrzymana przez starszego pana z nastoletnią, dość otyłą dziewczyną.

Ów pan poprosił mnie o przedstawienie argumentów, aby przekonać, jak to nazwał, „takie egzemplarze”, do biegania. W związku z tym nasuwa mi się następujące pytanie: czy zmuszanie dzieci, nastolatków czy nawet dorosłych do aktywności fizycznej to dobra droga? Dziewczyna wydawała się zażenowana i zawstydzona i wcale mnie to nie dziwi, ponieważ ojciec wystawił ją niejako na pośmiewisko przed zupełnie obcą osobą. Wydaje mi się, że dziecko powinno się wspierać, a nie dogryzać z powodu wagi, co z pewnością może w przyszłości wpłynąć na jego psychikę i osłabić więź rodzic – dziecko. Według mnie, jeżeli od dziecka się wymaga, to trzeba dać mu dobry przykład, uprawiać sport razem z nim, co może poprawić wzajemne stosunki, a zarazem zwiększyć sprawność fizyczną i nareszcie doprowadzić do upragnionego (w tym przypadku głównie przez rodzica) spadku wagi. Taki trening dla dzieci będzie przyjemnością, a nie męczarnią - i tylko w taki sposób może udać się zaszczepić w naszym synu czy córce sportową pasję.

REKLAMA

Rodzice! Dodajcie swoim pociechom skrzydeł! Wspierajcie dziecko, dawajcie mu dobry przykład, a nie wystawiajcie go na pośmiewisko i nie zmuszajcie na siłę do uprawiania sportu!

RW 04/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij