Dama ze złą suczką, czyli sztuka w biegowym świecie

Ania wystartowała w zawodach w stroju, który był współczesną wersją obrazu "Damy z łasiczką". Ona była damą, ale łasiczkę zastąpiła jej suczka Coco. Przeczytaj list biegaczki o wielu twarzach, która była już Wojowniczym Żółwiem Ninja, pterodaktylem i astronautą.

Festiwal Biegowy w Krynicy, Bieg Przebierańców, bieganie w przebraniu archiwum prywatne
Ania w swoim przebraniu "Damy ze złą suczką" / fot. archiwum prywatne

Jako Ambasadorka Festiwalu Biegowego w Krynicy miałam przyjemność po raz piąty wziąć udział w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu. Była to również kolejna okazja, by puścić wodze fantazji i na jeden dzień stać się kimś zupełnie innym niż biegaczką, którą na co dzień jestem.

Co roku biorę udział w Biegu Przebierańców i prezentuję moje kolejne alter ego. Jako kobieta o wielu twarzach, byłam już Wojowniczym Żółwiem Ninja, pterodaktylem, tyranozaurem i astronautą. W tym roku krynicki deptak zaniemówił na widok... żywego dzieła sztuki, jaką okazała się Dama ze złą suczką!

Inspirowana dziełem autorstwa Leonardo da Vinci, współczesna wersja "Damy z łasiczką" oczarowała biegaczy i kibiców, by chwilę później dystyngowanym krokiem damy mediolańskiego dworu, wspiąć się na najwyższy stopień podium i wygrać nagrodę za najlepszy kostium! Cudownie było sprawić, by słynne płótno renesansowego mistrza ożyło na jeden dzień i wymknęło się z Muzeum Czartoryskich wprost do małopolskiej stolicy biegowej.

Rolę złej suczki na podobieństwo łasiczki odgrywała moja suczka chihuahua - Coco, która z resztą zeszłego roku towarzyszyła mi jako mała astronautka. To trzecie podium, na którym mi towarzyszyła, co prawdopodobnie czyni ją najbardziej utytułowanym pieskiem tej rasy w środowisku biegowym.

Po raz kolejny Festiwal Biegowy pokazał, że nawet w świecie rządzącym się adrenaliną i wysiłkiem fizycznym jest czas na śmiech i czas na... SZTUKĘ! Sama staram się splatać ze sobą te pozornie odległe dziedziny, bo jak mówi moje hasło biegowe: "Jestem kobietą biegającą i żadnego wyzwania się nie boję!".

Strój Ani w porównaniu do oryginału


List Ani został opublikowany w październikowym numerze magazynu RW. Zobacz więcej: Przejrzyj październikowy Runner's World strona po stronie.

Przypominamy, że czekamy na Wasze listy, zdjęcia i komentarze. Wiadomości wyślij na: [email protected] W każdym miesiącu najlepsze listy i zdjęcia publikujemy w papierowym wydaniu magazynu RW, a ich autorzy otrzymują od nas w nagrodę sprzęt biegowy.

RW

REKLAMA
}