[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
1OCEŃ
5.0

Estońskie trojaczki pobiegną w maratonie na igrzyskach w Rio

Bliźniaki startujące na zawodach sportowych to prawdziwa rzadkość. Rywalizujące w tej samej dyscyplinie - jeszcze większy fenomen. Start trojaczek jednojajowych w jednej konkurencji, i to w dodatku na igrzyskach olimpijskich, śmiało więc można nazwać wydarzeniem historycznym. 

Trojaczki Luik Trojaczki Luik podczas treningu/fot. Trio to Rio facebook.com

Trzy siostry: Leina, Liina i Lily Luik zostały powołane do estońskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i - jak podała agencja prasowa Reuters - prawdopodobnie są to pierwsze identyczne trojaczki, które będą ze sobą konkurowały w jednej dyscyplinie, mianowicie w maratonie.

Urocze błękitnookie blondynki obecnie mają 30 lat i zamieszkują drugie co do wielkości miasto w Estonii - Tartu. Biegać na poważnie zaczęły dopiero 6 lat temu. Podkreślają jednak, że nawet jeśli nie biegały, pozostawały aktywne. W dzieciństwie między innymi tańczyły. 

REKLAMA

Obecnie mieszkają osobno i czasami muszą trenować samotnie. Zaległości pozwalają im nadrobić, odbywające się zimą, zgrupowania w Kenii. Cieszą się wtedy swoim towarzystwem i uważają treningi z takim wsparciem za bezcenne. Ciężko im sobie wyobrazić na dłuższą metę bieganie bez siebie. Na każdych zawodach bardzo się wspierają i często obierają wspólną taktykę. Na przykład na zmianę obejmując prowadzenie w wyścigu.

Po kilku latach mocnych treningów, siostry Luik zaczęły osiągać dobre wyniki w Estonii i pewnego dnia pomyślały, że chciałyby spróbować swoich sił w zawodach międzynarodowych. Dziewczyny są ambitne - padło na Rio. I tak zaczęły kolejny rozdział życia pod tytułem “Trio do Rio”.

Trojaczki nie są faworytkami do podium na igrzyskach olimpijskich. Życiowy rekord Leili - najstarszej z sióstr - wynosi 2:37:12. Liina jest od niej wolniejsza 2 minuty i 30 sekund, a najmłodsza Lily pozostaje w tyle o kolejne 45 sekund. Tymczasem rekord olimpijski ustanowiony cztery lata temu w Londynie przez etiopską gwiazdę Tiki Gelana to 2:23:07.

Siostry Luik przyznają, że na tym poziomie raczej trudno im się mierzyć z afrykańskimi biegaczkami. Ich celem w Rio jest wspólne ukończenie biegu z uśmiechem na twarzy oraz ustanowienie rekordów życiowych. A za kilka lat - kto wie - może uda się powalczyć o coś więcej.

Trojaczkami zainteresowała się także marka Adidas

Zobacz też: Reportaż Reutersa na temat estońskich trojaczek

RW

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij