[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Flea: Daję czadu na trasach

"To, czego nauczyłem się, stojąc na scenie i dając publice całego siebie, przekłada się na to, jakim jestem biegaczem". Flea, basista Red Hot Chili Peppers, w rozmowie z Runner's World opowiada, jak zaczęła się jego przygoda z bieganiem.

Flea fot. Jeff Mintin 2014

Nigdy nie byłem biegaczem z prawdziwego zdarzenia. Owszem, zdarzało mi się czasem wyjść pobiegać, ale to nigdy nie było więcej niż 2 kilometry. Aż tu kilka lat temu przeczytałem książkę "Urodzeni biegacze" Christophera McDougalla, która bardzo mocno na mnie wpłynęła. Pomyślałem wtedy: "K***a, zrobię to. Przebiegnę maraton!".

Nie da się porównać koncertów i startów w imprezach biegowych

REKLAMA

Różnica między trenowaniem do startu w maratonie a graniem muzyki jest taka, że podczas biegu starasz się pokonać jakiś dystans, dążysz do osiągnięcia celu. Potem możesz zwolnić i zatrzymać się. Z graniem tak nie jest: tutaj nie ma czegoś takiego jak meta i odpoczynek.

Flea biegnie maraton

Przebiegłem Los Angeles Marathon w marcu 2011 roku (w 3:53:00), żeby zebrać pieniądze dla Silverlake Conservatory, szkoły muzycznej, której jestem współfundatorem. Staramy się dofinansowywać edukację muzyczną młodzieży. Obecnie szkoły publiczne nie mają na to środków.

A wracając do biegania, powiem wam, że niektórzy ludzie, z którymi biegłem w L.A. Marathon, mieli naprawdę osobliwy styl biegania. Jeden facet był wyjątkowo ekscentryczny. Jego ramiona podskakiwały w górę i w dół, a łokciami machał aż po same uszy.

Zanim zdobyłem się na wzięcie udziału w maratonie, przebiegłem się w imprezach 5 km, 10 km i półmaraton na Catalina Island (1:58:32). Za każdym razem widok zbliżającej się mety sprawiał, że wariowałem. To chwila, w której tracę zmysły i do której już zawsze będę dążyć. W połowie półmaratonu miałem ochotę krzyczeć: "Ja żyję, ja żyję!". Dałem z siebie wszystko, aby pokonać wtedy tę trasę. Tak samo jest w życiu. Zawsze jest przed nami przeszkoda, z którą trzeba się zmierzyć.

Kolejny sposób wyrażenia siebie

Bieganie dało mi nowe i niesamowite doświadczenia. Moje Vibram Five Fingers oczywiście też. Dzięki nim czuję się, jakbym biegał boso. Jestem wtedy bliżej natury. Jako muzyk przekazuję ludziom to, co mam w środku. Myślę, że każdy człowiek ma w sobie swoją muzykę, którą chce przekazać innym – bez względu na to, czym się zajmuje. Dzięki bieganiu moje ciało ma kolejny sposób na wyrażanie siebie.

Muzyka? Ok, słucham, ale nie w trakcie biegu

Kiedy słucham muzyki, skupiam się tylko na niej i poświęcam jej całą swoją uwagę. Nie chcę tego robić w trakcie biegania, dlatego podczas treningu i startów nie słucham żadnej muzyki. Uwielbiam ten stan podczas biegu, kiedy po godzinie lub dwóch nagle uwalnia się we mnie ogromna energia. Próbuję wysłać ją wtedy do każdego zakamarka w moim organizmie. Kocham to uczucie!

Flea (Michael Peter Balzary), 50 lat, basista i współtwórca zespołu Red Hot Chili Peppers. Flea jest także współzałożycielem Silverlake Conservatory of Music – organizacji edukacyjnej non-profit założonej w 2001 roku, wspierającej edukację młodych muzyków.

RW 11/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij