[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Joanna Jabłczyńska: Maraton to 42 km endorfin

Czasem droga do biegania prowadzi krętymi sportowymi ścieżkami. Mimo że uprawiała wcześniej kolarstwo górskie i triathlon, to maraton nauczył ją pokory i dostarczył największych emocji. Joanna Jabłczyńska to jedna z najbardziej wysportowanych polskich aktorek - i dobra przyjaciółka "Runner's World". Oto, co tym razem opowiedziała nam o swoim bieganiu.

Joanna Jabłczyńska bieganie  „Mam wielki szacunek do wszystkich maratończyków. Biegałam po górach, ale dopiero 42 km to wyzwanie”.- mówi Joasia (fot. Wojciech Makłowicz, arch. prywatne)

Wymęczona, ale z przyklejonym do brudnej twarzy uśmiechem, Joanna Jabłczyńska przekracza linię mety Survival Race. Dała radę, choć ma siniaki i otarcia. „Stanęłam na szczycie przeszkody, patrzę w dół, a tam przepaść. Zaczęłam ze strachu śpiewać serenady, aż wreszcie zlitował się nade mną jeden z uczestników i pomógł mi”.

Na mecie szybka fota z medalem, chwila odpoczynku. A kiedy jedni szukają miejsca, żeby zdechnąć ze zmęczenia, inni opowiadają o kolejnych, jeszcze trudniejszych biegach przeszkodowych, Joanna włącza się do rozmowy, ale nie pyta: „Czy będzie ciężko?”, tylko: „Kiedy start?”. Choć nie zawsze tak było…

Zanim stała się biegaczką, próbowała wielu dyscyplin sportowych, a kręte ścieżki i początki nie były usłane różami, tylko łzami i krwią. „Swój pierwszy rower górski dostałam na przeprosiny od byłego chłopaka. Wystartowałam w górskim wyścigu, ale był dla mnie koszmarem… Na mecie postanowiłam, że już nigdy moja stopa i opona roweru nie stanie na starcie tego typu zawodów. Ale jakoś potem zaczęłam czuć dumę i satysfakcję. Ból minął i przyszła ochota na kolejny wyścig. Przyznam się, że potem uzależniłam się od startów” – wspomina Joanna Jabłczyńska.

Na górskim rowerze przejechała wszystko, co ambitny amator może pokonać: od górskich sprintów do wieloetapowych wyścigów przygodowych. „Joanna jest jedyną znaną mi osobą startującą w zawodach MTB, która ponad cel sportowy stawia przede wszystkim tzw. emocjonalny honor. Jeśli byłaby chłopem, powiedziałbym, że ma jaja. Kto, przejeżdżając niemal 90% ciężkiej trasy Beskidy MTB Trophy, przestrzeliwuje nieświadomie zakręt, tym samym skraca etap o kilka km, potem wskazuje swój błąd i natychmiast nakazuje wstawić sobie dyskwalifikację? Tego typu zachowanie jest wartością samą w sobie i stanowi o jakości człowieka, niezależnie od faktu bycia znaną osobą z TV, sprzedawcą arbuzów czy producentem konewek” – mówi Grzegorz Golonko, organizator Beskidy MTB Trophy.

Regularnie zaczęła biegać, przygotowując się do triathlonów. Jednak gdzieś zaczęła kiełkować w niej myśl o przebiegnięciu maratonu. Trenowała dłuższe wybiegania po 30 km, choć – jak przyznaje – do debiutu na 42 195 m nie była perfekcyjnie przygotowana.

„Po pierwszym maratonie siedziałam na ziemi i płakałam 10 minut. Czułam, że pokonałam mój Everest właśnie dlatego, że na początku samo bieganie było tak trudne” – wspomina.

Joanna Jabłczyńska

Aktorka znana z roli Marty Hoffer w serialu „Na Wspólnej”. Pracuje jako radca prawny. Jest kobietą, która twardo stąpa po ziemi, ale ma wiele sportowych twarzy. W dzieciństwie uwielbiała śpiewać, tańczyć (występowała z zespołem Fasolki) i jeździć na rowerze. Zanim stała się biegaczką, jako dwudziestolatka pokochała rower górski.

REKLAMA

REKLAMA

Joanna Jabłczyńska bieganie fot. Wojciech Makłowicz, arch. prywatne

2010

Rower górski przestaje ją kręcić i rzuca się w wir innych dyscyplin: wspinaczka, snowboard, kite...

REKLAMA

REKLAMA

Joanna Jabłczyńska bieganie fot. Wojciech Makłowicz, arch. prywatne

2015

Po wielu „piątkach”, „dychach” i „połówkach” przyszedł czas na spełnienie marzenia, czyli start w maratonie nowojorskim.

REKLAMA

REKLAMA

Joanna Jabłczyńska bieganie fot. Wojciech Makłowicz, arch. prywatne

2016

Joanna szuka kolejnych wyzwań biegowych i startuje w Survival Race.

RW 03-04/2018

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij