[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Juliusz Chrząstowski: Aktorstwo to zawód – bieganie to pasja

O dobrą kondycję w zawodzie aktora wcale nie trzeba walczyć ogniem i mieczem - pod warunkiem, że bieganie wejdzie w nawyk i stanie się pasją. Tak właśnie było w przypadku Juliusza Chrząstowskiego – pierwszy raz wyszedł na trening, gdy waga przestała być jego przyjacielem. Było to już dawno temu, lecz Juliusz biega do dziś.

Juliusz Chrząstowski: Cięcie wagi bez fortelu „W spektaklu »Trylogia« w reż. Jana Klaty, gdzie gram Zagłobę, walczymy z publicznością na poduszki, nie na szable” - mówi Juliusz (fot. Jacek Heliasz)

Juliusz Chrząstowski

Aktor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Wciela się m.in. w rolę Onufrego Zagłoby w przedstawieniu „Trylogia”, za którą otrzymał nagrodę na 50. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Został także wybrany najlepszym aktorem za rolę w sztuce „Wróg ludu” na 9. Festiwalu „Boska Komedia” w Krakowie. Współtwórca Projektu Alchemia Teatralna w Świdnicy i prowadzący warsztaty teatralne w Drama Studio. Ambasador biegu Kraków Business Run.

Zacząłem biegać...

REKLAMA

…kiedy zobaczyłem trzy cyfry na wadze. To było tą kroplą, która przelała czarę. Pomyślałem wtedy, że skoro mieszkam koło Ojcowskiego Parku Narodowego, głupio byłoby nie skorzystać z tych terenów. Kilogramy spadły, a nawyk przerodził się w wielką pasję, która trwa do dziś.

Mój najlepszy bieg...

W zimie. Pokonałem 13 kilometrów w dobrym, równym tempie przy 15-stopniowym mrozie. Doznania euforyczne.

Niezwykły trening...

Staram się wpleść bieganie między pracę w teatrze i życie rodzinne. Zwykle udaje się, choć czasem bywają drobne opóźnienia. Pewnego dnia miałem przebiec Dolinę Prądnika w godzinę, by na czas odebrać syna z jazdy konnej. Trochę pomyliłem dystans i... nie wkalkulowałem około trzech kilometrów.

Moje trasy...

Pola, lasy, łąki i bezdroża wokół mojej wsi pod Krakowem.

Zwykle jem...

Białko. kefir, ser itd. Lubię też świeżo tłoczony sok jabłkowy.

Patent na mobilizację...

Wyruszyć trasą, której jeszcze nie znam. Taki bieg w nieznane.

Kondycja przydaje mi się...

...do pracy w teatrze. Niejednokrotnie to intensywne granie na scenie w sztukach, które trwają3-4 godziny. Trzeba nieustannie ćwiczyć pamięć, ale i kondycję.

Granie w teatrze czy bieganie?

Aktorstwo to zawód, a bieganie stało się moją pasją.

5 czy 10 km?

Dycha.

Ciepło czy zimno?

Zimno. Lubię moment, kiedy biegnę i zachodzi słońce.

Starty dają mi...

...wyjątkowe poczucie wspólnotowości. Co roku biegniemy jako sztafeta Starego Teatru w Kraków Bussines Run. Oczywiście jest duch rywalizacji, ale dzięki temu pomagamy fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Mój cel i marzenie

Bieg górski. Np. Jurajski Półmaraton, ale patrząc na grafik zajęć, dopiero na emeryturze będę miał czas, by się do niego godnie przygotować.

O innym biegającym aktorze, Marianie Czerskim, przeczytasz tutaj: Marian Czerski: Bieganie - to dopiero sztuka!

RW 04/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij