Kamila Szczawińska: Z wybiegu prosto na leśne wybieganie

"Bieganie daje mi siłę do opieki nad dwójką dzieci, trzema psami i koniem. Trening – zarówno ten pod jazdę konną, jak i bieganie – uczy organizacji i porządkuje mój dzień" – mówi Kamila Szczawińska. Dzięki bieganiu i jeździe konnej ciągle utrzymuje się na topie w modelingu.

Kamila Szczawińska: Z wybiegu prosto na leśne wybieganie Wojciech Wójtowicz
fot. Wojciech Wójtowicz

Zaczęłam biegać... Wcześniej uprawiałam dużo różnych sportów, ale nie biegałam. Zostałam ambasadorką akcji T-Mobile „Pomoc mierzona kilometrami” i pomyślałam, że skoro wszyscy biegają, to też spróbuję. Kolekcjonowanie kilometrów okazało się wciągające, do tego ten element zdrowej rywalizacji, kto więcej zbierze, był niezłym motywatorem.

Mój najlepszy bieg… Mam za sobą kilka startów w biegach, ale najwięcej emocji było podczas finału akcji „Pomoc mierzona kilometrami”. Wbiegałam na Stadion Narodowy pełny kibiców. Niezwykły doping i emocje, aż miałam dreszcze z wrażenia i łzy w oczach. Cieszyłam się, że zaczęłam biegać i jeszcze do tego robię coś dobrego dla innych.

Najtrudniejszy bieg… Aktor Kuba Wesołowski w hotelu Brant organizuje biegi terenowe w sąsiedztwie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wzięłam udział w jednej z edycji na 10 km przy 30 st. C. Żar lał się z nieba. Na mecie kilku chłopaków przybiegło za mną ledwo żywych. Mówili potem do mnie: „Boże, dobrze, że nas pociągnęłaś… Wisieliśmy Ci na ogonie. Bo skoro baba daje radę, to my też jakoś musimy”.

Moje trasy… Lasy pod Warszawą. Ścieżki w Wielkopolsce, gdzie mieszkają moi rodzice. Wolę naturę niż miasto.

Zwykle jem... Przed biegiem banana. Po nim koktajl z jogurtem i owocami sezonowymi. Potem posiłek z białkiem i węglami dla regeneracji.

Ulubiona pora… Zdecydowanie wieczór. Rano mój organizm buntuje się mocno.

5, 10 czy 21 km? 5 i 10 km. Nie mam kłopotów z wagą, a długi bieg spala ciało.

Wybieg czy wybieganie? Trudna sprawa… A muszę wybierać? Uwielbiam pokazy mody, choć dużo zależy od projektanta i tego, co na siebie wkładam. Kocham sport i swoją pracę.

W biegowych strojach lubię... topy, koszulki, kolorowe buty.

Biegowe marzenie… Spartan Race w błocie i z przeszkodami. Chcę wystartować z przyjaciółmi i dobrze się bawić.

Kamila Szczawińska. Modelka. Współpracowała z najsłynniejszymi kreatorami mody na świecie. W Mediolanie pracowała z Giorgio Armanim, w Paryżu uczestniczyła w pokazach dla Chanel i Dior. Muza Roberto Cavallego. Po przerwie macierzyńskiej wróciła do pracy w modelingu i sportowej formy. Skończyła studia na kierunku psychologia kliniczna i psychodietetyka. Autorka książki z przepisami kulinarnymi „Kuchnia dla całej rodziny”.

RW 08/2017

Zobacz również:
REKLAMA
}