Karolina Gorczyca o bieganiu: Wychodzę ze strefy komfortu

Karolina Gorczyca zaliczyła aż trzy starty w ½ Ironman, lecz jak przyznaje, jej ulubionym dystansem pozostaje bieg na 10 km. Osiągniętymi wynikami raczej się nie chwali, ale przyznaje, że na ostatnim kilometrze daje z siebie wszystko. Zobacz, co o swoim bieganiu powiedziała popularna aktorka.

Karolina Gorczyca: Wychodzę ze strefy komfortu Wojciech Wójtowicz
Karolina Gorczyca lubi biegać utartymi ścieżkami / fot. Wojciech Wójtowicz

Zaraziłam się bieganiem… jeszcze w czasach liceum. Trzy lata temu znowu rozpoczęłam bieganie, można powiedzieć, że uczę się go na nowo. Moje treningi polegają głównie na poprawie wydolności. Biegam pod okiem trenera, wykonuję często żmudne treningi interwałowe poprawiające pracę serca.

Mój najlepszy bieg… Do dziś nie mogę pobić swojego rekordu w Biegu Powstania Warszawskiego z 2014 r. To były moje pierwsze zawody w życiu, mój pierwszy medal i najlepszy wynik. 

Mój najgorszy bieg… Nie miałam takiego biegu, który wspominałabym jako koszmar. Ale za to zawsze najcięższy jest dla mnie półmaraton w ½ Ironman w Gdyni, który w tym roku przebiegłam już trzeci raz.

Moja strefa komfortu to tempo 5:20-5:30/km, ale podczas startu mobilizuję wszystkie siły.

Na treningu słucham… własnego oddechu. Osiągam wtedy większe skupienie oraz mam większą czujność na otoczenie, zwłaszcza kiedy biegam wieczorami.

Nie lubię, jak w kryzysowych momentach moja głowa zaczyna mi podpowiadać, żeby zejść z trasy. Wtedy trzeba uruchomić największe pokłady automobilizacji i motywacji. Nie jest łatwo, zwłaszcza kiedy boli. Ale radość na mecie jest nieopisana.

Moja ulubiona trasa… Lubię biegać po swoich utartych ścieżkach, nie oddalając się zbyt od miejsca mojego zamieszkania. Wybieram głównie park, ścieżki nad Wisłą, ale często też stadiony, gdzie robię treningi tempowe.

Najfajniejsze spotkanie… Mijam często wielu znajomych. Zawsze są miłe komentarze, słowa wsparcia i mobilizacji. Bawi mnie to, że podczas biegu kibice często do mnie krzyczą: „Biegnij, Ruda!”. Wiele osób kojarzy mnie z roli Rudej w serialu „Czas honoru”, co jest zabawne.

Spodenki czy spódniczka biegowa: Mam swoją ulubioną spódnicę biegową. Posiada ona wszyte spodenki, a więc daje poczucie komfortu i jest kobiecym akcentem na trasie.

Motywację daje mi… wyznaczony cel. Gdyby nie on, trudno byłoby mi zrywać się o 6 rano na trening.

Chciałabym pobiec… w przyszłym roku swój pierwszy w życiu maraton.

Karolina Gorczyca -  Aktorka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zagrała m.in. w filmach „Agnieszka”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie”, „Miłość na wybiegu”, „Korowód”, „Huśtawka” oraz w takich serialach jak: „Bodo”, „Czas Honoru”, „Usta usta”, „Ojciec Mateusz”, „Anna German”, „Na dobre i na złe”, czy „Komisarz Aleks”. Ambasadorka marki 4F i akcji „PKO Bank Polski Biegajmy razem”

RW 09/2016  

Zobacz również:
REKLAMA
}