[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Maciej Miecznikowski: Zawsze trzymam rytm

Maciej Miecznikowski najbardziej lubi biegać o wschodzie słońca - poranny chłód i trening dają mu energię na cały dzień. Jako że życie muzyka rzadko pozwala mu na udział w zawodach, swoje rekordy zmuszony jest bić w nietypowych okolicznościach...

Maciej Miecznikowski fot. Łukasz Gawroński

Wszystko zależy tylko ode mnie

Pamiętam swój pierwszy bieg w szkole – kolka rozrywała mój brzuch. Dziś już wiem, że nie należy biegać z pełnym żołądkiem... Zawsze biegałem i lubiłem biegać. Startowałem nawet w zawodach na krótkie dystanse i osiągałem dobre wyniki. Bieg wprawdzie kojarzył mi się z wielkim wysiłkiem, ale też wzbudzał bardzo pozytywne emocje.

REKLAMA

To przez świadomość, że tu wszystko zależy tylko ode mnie – nie od szczęścia, nie od podmuchów wiatru, nie od kondycji przeciwnika, nie od oceny sędziego... Nie ma żadnego drugiego dna: jesteś tylko ty i twoja kondycja. I to jest piękne.

Muzyka do auta i na trening

Każdą nowo zakupioną płytę „przerabiam” najpierw w samochodzie, a potem właśnie w czasie biegu. No, może z wyjątkiem muzyki klasycznej, którą kocham, ale która wymaga większego skupienia i raczej "fotelowo-kominkowej" atmosfery. Ostatnio słuchałem trzech dość sympatycznych płyt: najnowszej Alanis Morissette, Jamesa Morrisona i Natashy Bedingfield.

Staram się biegać 3 razy w tygodniu. Oczywiście nie jest aż tak różowo – jeśli koncert kończy się późno, a następnego dnia wyruszamy o siódmej rano, daję sobie spokój. Nie lubię się katować. Ale aż 4 dni zostają na sytuacje krytyczne... To jest uczciwy układ.

Bieg masuje mi ciało

Bieganie to doskonały masaż całego człowieka, zwłaszcza po weekendzie spędzonym w samochodzie i zagraniu kilku koncertów! Redukuje bóle kręgosłupa i jest niezastąpioną formą relaksu dla spiętego ciała i zestresowanego umysłu. Poza tym, to najprostszy i najtańszy (!) sposób na kondycję. Mieszkam blisko lasu, a siłownia jest dość daleko...

Rekord dzięki dzikowi

Pewnego dnia wstałem bardzo wcześnie, było jeszcze prawie ciemno, bo zima. W lesie czułem się trochę nieswojo, ale ponieważ raczej nie jestem strachliwy, ruszyłem przed siebie. Poranny śpiew ptaków, szum drzew, skrzypienie śniegu pod butami i nagle... trzask łamanych gałęzi i dziwne pomruki. To był ogromny dzik. Chyba pobiłem wtedy swój rekord na kilometr...

Maciej Miecznikowski, lat 39. Showman. Wokalista zespołu "Leszcze". Prowadzi program "Tak to leciało" W TVP 2.

RW 04/2008

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij