[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Mądry trening czyni cuda [LIST CZYTELNIKA]

Wielu biegaczy rozpoczynających treningi chce osiągać wyniki tu i teraz, zbyt ambitnie podchodząc do tematu. Po początkowej euforii łatwo jednak można się zniechęcić. Warto skorzystać z porad kolegów starszych stażem i bogatszych w doświadczenie - lepiej przecież uczyć się na cudzych błędach, prawda?

Mądry trening dla początkujących Wyrobienie w sobie nawyku systematycznego treningu to dla początkujących biegaczy cel nr 1 - reszta przyjdzie z czasem (fot. Ryszard Kułaga).

Organizm ludzki to nie maszyna, którą da się zaprogramować, ale bardziej zaawansowany, inteligentny system, który zna swoje możliwości w danej chwili.

Biegam od kilku lat. Przyznam, że zmieniłem podejście do treningów, skupiając się na zadaniach przygotowujących pod konkretne zawody. Tak samo jak dla zawodowych sportowców najważniejszym elementem sukcesu jest odpowiedni trening przygotowujący do imprezy sportowej, a czasem zawodów roku, tak dla biegacza amatora systematyczny trening może zdziałać cuda.

REKLAMA

Choć odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań do zawodów może wydawać się nudne i odstraszające ze względu na długie tygodnie treningów, to wcale nie musi być monotonii. Zabawa biegowa, trening wytrzymałościowy, interwały na stadionie lekkoatletycznym z pewnością urozmaicą przygotowania i doprowadzą do założonego celu: życiówki na zawodach biegowych.

Jeżeli wiem, że plan przygotowań został wykonany w pełni, to przed startem stres jest mniejszy, a motywacja olbrzymia. Potem nie pozostaje nic innego, jak podnieść ręce w geście triumfu. To taka "truskawka na torcie" w całym cyklu przygotowań.

RW 03/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij