[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Mądry trening czyni cuda [LIST CZYTELNIKA]

Wielu biegaczy rozpoczynających treningi chce osiągać wyniki tu i teraz, zbyt ambitnie podchodząc do tematu. Po początkowej euforii łatwo jednak można się zniechęcić. Warto skorzystać z porad kolegów starszych stażem i bogatszych w doświadczenie - lepiej przecież uczyć się na cudzych błędach, prawda?

Mądry trening dla początkujących Wyrobienie w sobie nawyku systematycznego treningu to dla początkujących biegaczy cel nr 1 - reszta przyjdzie z czasem (fot. Ryszard Kułaga).

Organizm ludzki to nie maszyna, którą da się zaprogramować, ale bardziej zaawansowany, inteligentny system, który zna swoje możliwości w danej chwili.

Biegam od kilku lat. Przyznam, że zmieniłem podejście do treningów, skupiając się na zadaniach przygotowujących pod konkretne zawody. Tak samo jak dla zawodowych sportowców najważniejszym elementem sukcesu jest odpowiedni trening przygotowujący do imprezy sportowej, a czasem zawodów roku, tak dla biegacza amatora systematyczny trening może zdziałać cuda.

REKLAMA

Choć odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań do zawodów może wydawać się nudne i odstraszające ze względu na długie tygodnie treningów, to wcale nie musi być monotonii. Zabawa biegowa, trening wytrzymałościowy, interwały na stadionie lekkoatletycznym z pewnością urozmaicą przygotowania i doprowadzą do założonego celu: życiówki na zawodach biegowych.

Jeżeli wiem, że plan przygotowań został wykonany w pełni, to przed startem stres jest mniejszy, a motywacja olbrzymia. Potem nie pozostaje nic innego, jak podnieść ręce w geście triumfu. To taka "truskawka na torcie" w całym cyklu przygotowań.

RW 03/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij