[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Maraton na skróty [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

Na maratonie w Meksyku prawie 6 tysięcy biegaczy skróciło sobie drogę, walcząc o lepszy rezultat. I uzyskało swego rodzaju życiówki, bo trudno o bardziej spektakularny wynik od dyskwalifikacji - pisze we wstępniaku listopadowego RW Marek Dudziński.

Maraton na skróty [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO] fot. shutterstock.com

Oszuści są wszędzie i – jak pokazuje przykład z Meksyku – biegacze nie są wyjątkiem. Aż 5800 z 28 206, którzy w tym roku dotarli w Mexico City do linii mety, zrobiło to prawdopodobnie po skróconej trasie. Wszystkie osiem mat, na których mierzone były międzyczasy, przekroczyło tylko 64% startujących, co oznacza, że 10 046 zawodników nie przebiegło przynajmniej przez jedną matę.

Oczywiście można próbować wytłumaczyć to problemami technicznymi, ale organizatorzy raczej mieli inne zdanie, bo zdyskwalifikowali prawie 6 tysięcy biegaczy. Co sprawiło, że taka masa postanowiła „zmienić” dystans maratonu w Meksyku? Większość oczywiście chciała uzyskać lepszy wynik (1296 z tych czasów kwalifikowałoby do maratonu w Bostonie), ale czy to jedyne wytłumaczenie? A może presja wyniku zaczyna pchać do oszustw już nie tylko „dopingowiczów” z elity, ale też biegaczy amatorów, pragnących uznania w oczach innych?

REKLAMA

Bo przecież we własnych mieć go nie mogą! Jedyna droga na skróty, którą jestem w stanie zrozumieć, to próba powrotu do biegania jak najszybciej po kontuzji. Ale i za to może szybko spotkać Cię kara, chociaż bardziej ze strony Twojego organizmu niż organizatorów biegu. Jeśli nie chcesz łapać kontuzji jedna po drugiej jak Arkadiusz Milik, sprawdź na stronie 60 listopadowego numeru RW, jak tego uniknąć. A oszustów ostrzegamy: nie idźcie tą drogą! Chip i tak prawdę nam powie.

RW 11/2017

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij