Mateusz Banasiuk: Sztuka to dobra motywacja!

Miał świetnego nauczyciela WF, a życiówkę na 10 km pomógł mu pobić „zając”. Dziś kondycja wypracowana bieganiem przydaje mu się na scenie. „Większość czasu spędzam w mieście, więc lubię te chwile, kiedy mogę z niego uciec.” – mówi RW.

Mateusz Banasiuk: Sztuka to dobra motywacja! Wojciech Wójtowicz
fot. Wojciech Wójtowicz

Zaraziłem się bieganiem... od wspaniałego nauczyciela WF w szkole podstawowej, pana Puściana, który zarażał nas sportem. Takich ludzi już nie ma. Ostatnio dowiedziałem się, że zwolniono go ze szkoły, bo dzieci za bardzo się pociły! Zupełnie tego nie rozumiem. Uważam WF za bardzo ważny i nie należy go lekceważyć.

Mój najlepszy bieg... to Drugi Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. To był mój pierwszy bieg na 10 km i nie wiedziałem, czego mam się po sobie spodziewać. Było strasznie gorąco (33 stopnie), ale biegłem z fajną ekipą ludzi, z którymi pracuję m.in. na planie serialu „Pierwsza miłość”.

Mój najgorszy bieg… To było w podstawówce. Kolega z klasy wcisnął mi się przed metą, kiedy już zwolniłem. Gdyby nie on, byłbym na podium.

Czego słucham na treningu… Choć na co dzień słucham dużo muzyki, to podczas biegu zdecydowanie preferuję dźwięki otaczającego mnie świata.

Nie lubię, kiedy… męczą mnie myśli o rzeczach, które muszę jeszcze załatwić tego dnia. Trening powinien być momentem, w którym oczyszcza się umysł.

Moja ulubiona trasa… Po lasach w Wesołej, skąd pochodzę. Tam się wychowywałem i budowałem domki na drzewach oraz tajne bazy.

Najfajniejsze spotkanie… Przez Drugi Bieg Konstanciński przeprowadził mnie doświadczony biegacz, którego poznałem na starcie. Bardzo mi pomógł i dzięki niemu uzyskałem zadziwiająco dobry czas. Na ostatnim kilometrze bardzo mi kibicował. Czułem, jakby dodał mi wiatru w żagle.

Start na 5 czy 10 kilometrów…? Częściej biegam na 10 km. Życiówka: 52:10.

Asfalt czy teren…? Zdecydowanie teren. Staram się uciekać z miasta.

Kiedy nie biegam, to... śpiewam. Na estradzie też przydaje się dobra forma.

Motywację daje mi… moja praca, w której liczy się to, że jestem sprawny i mam dobrą kondycję.

Chciałbym pobiec… w zawodach Ironman, ale chyba nie jestem jeszcze na to gotowy.

Mateusz Banasiuk. Aktor. Za rolę w filmie „Płynące wieżowce” otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu OFF PLUS CAMERA. Dostał nagrody na Festiwalu Filmowym „A l'Est du Nouveau” we Francji i festiwalu Avvantura w Chorwacji. Telewidzom znany jest z serialu „Pierwsza miłość”. Na co dzień gra w Teatrze WARsawy w sztukach „Zaklęte rewiry” czy „Ruby”. Jesienią 2016 r. można go było zobaczyć w produkcji telewizji Polsat „Twoja twarz brzmi znajomo”.

RW 10/2016

REKLAMA
}