Najpiękniejsze ścieżki biegowe RW - cz. 3

Bieganie to taki sport, który jak żadna inna dyscyplina pozwala nam podczas treningów i zawodów podziwiać wspaniałość naszej planety w pełnej krasie. Oto miejscówki, w których Czytelnicy i redaktorzy Runner's World z całego świata mieli przyjemność trenować, a przy okazji pstryknęli zdjęcia, by podzielić się swoimi wrażeniami z innymi.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Mariusz Kieslich
fot. Mariusz Kieslich

Miejsce: Kąty Wrocławskie, Polska

Biegacz: nieznany

Foto: Mariusz Kieslich

Opis: W Polsce także organizowane są biegi, których dystans liczony jest w milach. Ten w malowniczych Kątach Wrocławskich, o Puchar Burmistrza, rozgrywany jest na dystansie 10 mil, czyli 16 090 metrów. Okazuje się, że wystarczy zaledwie kilka chwil, by typowe miejski krajobraz zamienić na bajkowe tereny biegowe.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Jacek Deneka
fot. Jacek Deneka

Miejsce: Połonina Wetlińska, Bieszczady, Polska

Foto: Jacek Deneka

Opis: Malowniczy fragment trasy liczącego około 80 kilometrów Biegu Rzeźnika na Połoninie Wetlińskiej, odcinek między Rohem i Osadzkim Wierchem, dwoma najwyższymi szczytami tego masywu górskiego (odpowiednio 1255 i 1253 m n.p.m.), a najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach, czyli Chatką Puchatka (1228 m n.p.m.).

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Kuba Wiśniewski
fot. Kuba Wiśniewski

Miejsce: Góry Izerskie, Polska

Biegacze (od prawej): Mariusz Giżyński, Katarzyna Dziwosz i Kamil Poczwardowski

Foto: Kuba Wiśniewski

Opis: Malownicza ścieżka wijąca się wzdłuż rzeki Izery, około 4 kilometry od Szklarskiej Poręby, kilkaset metrów za schroniskiem Orle w kierunku Świeradowa-Zdroju. Świetne miejsce na górski trening zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących biegaczy.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Laura Lamagni
fot. Laura Lamagni

Miejsce: Sydney, Australia

Biegaczka: Maria Lamagni

Foto: Laura Lamagni

Opis: Nie ma chyba lepszego sposobu na poznanie nowego miasta niż podczas biegu. Ale nie w dzikim tłumie turystów, tylko samotnie, o poranku, kiedy metropolia i jej mieszkańcy dopiero budzą się do życia. Wtedy nawet Sydney Opera House staje się „naszym” miejscem na trasie i na długo zachowuje się we wspomnieniach.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Jacek Heliasz
fot. Jacek Heliasz

Miejsce: szlak na Giewont, Tatry, Polska

Biegacz: Marek Dudziński

Foto: Jacek Heliasz

Opis: Szlak na Giewont z Antałówki należy do najpiękniejszych w Tatrach. Ostatni odcinek to bardziej wspinaczka po wyślizganych kamieniach niż regularny bieg, dlatego pokonanie trasy na szczyt zajmuje około półtorej godziny w tempie mocnego treningu górskiego. Latem w drogę najlepiej wyruszyć wcześnie rano – zanim górskie szlaki zaleje tłum turystów.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Salomon Team
fot. Salomon Team

Miejsce: masyw Mont Blanc, Alpy, Francja

Biegacz: Kilian Jornet Burgada

Foto: Salomon Team

Opis: Jeden z najbardziej znanych biegaczy górskich na świecie i mistrz świata w skialpinizmie w wywiadach przyznaje, że nie traktuje biegania jako ciężkiej pracy. Po prostu wychodzi na trening, rozmyślając tylko, którą wybrać dzisiaj ścieżkę. Kocha góry, ale ma dla nich respekt. Zdjęcie zrobiono na trasach ultramaratonu Ultra-Trail du Mont-Blanc, 166-kilometrowego biegu dookoła masywu Mont Blanc, który Kilian Jornet wygrywał w 2008, 2009 i 2011 roku.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Mariusz Kieslich
fot. Mariusz Kieslich

Miejsce: Góry Opawskie, Polska

Biegacz: Jacek Sobas (AZS Opole), zwycięzca III Chrobry Crossu 2010.

Foto: Mariusz Kieslich

Opis: Góry Opawskie z masywem Wielkiej Kopy to miejsce znane raczej jedynie mieszkańcom województwa opolskiego. Jednak także tutaj miłośnicy przyrody i biegania znajdą urokliwe i wymagające trasy. Takim miejscem jest Park Zdrojowy w Głuchołazach i szlaki turystyczne wokół Góry Chrobrego, zwanej również Górą Parkową. Na zdjęciu: Jacek Sobas na żółtym szlaku, pod szczytem masywu Góry Chrobrego – Przedniej Kopy (495 m n.p.m.).

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Ewelina Kasperkowicz
fot. Ewelina Kasperkowicz

Miejsce: Stargard Szczeciński, Polska

Biegacz: Michał Zięciak

Foto: Ewelina Kasperkowicz

Opis: Ścieżki parku w centrum Stargardu Szczecińskiego świetnie nadają się na lekki cross (jak na nizinne warunki). To idealne miejsce na dwu-trzykilometrowe pętle po nieutwardzonej nawierzchni. Przez całą długość parku przebiega aleja Słowicza, wytyczona na dawnym wale ziemnym. Ogranicza go obrys murów obronnych oraz wiele innych zabytków, m.in. Baszta Morze Czerwone – największa baszta miejska w Polsce.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Piotr Dymus
fot. Piotr Dymus

Miejsce: Szrenica, Karkonosze, Polska

Biegaczka: Magda Bartoszewicz

Foto: Piotr Dymus

Opis: Szklarska Poręba i jej okolice to, jak wiadomo, prawdziwa mekka biegaczy w Polsce. Nam szczególnie podoba się grań Karkonoszy – idealne miejsce na długie i dosyć wymagające wycieczki biegowe. Po pokonaniu ponad 600 m stromego podbiegu ze Szklarskiej Poręby jesteśmy w okolicach Szrenicy, skąd mamy już łatwiejszą trasę aż do znajdującej się około 20 km na zachód Śnieżki. Właśnie tutaj w sierpniu rozgrywany jest słynny Maraton Karkonoski. Na zdjęciu: Magda Bartoszewicz z Salomon Suunto Team właśnie kończy trening na grani Karkonoszy, dobiegając do schroniska na Szrenicy.

Najpiękniejsze biegowe ścieżki Czytelników RW Mariusz Kieslich
fot. Mariusz Kieslich

Miejsce: Wrocław, Polska

Biegacz: Jerzy Uliasz

Foto: Mariusz Kieslich

Opis: Las Strachociński i Las Wojnowski znajdują się w zachodniej części Wrocławia objętej programem Natura 2000, tuż przy wale przeciwpowodziowym Odry. System leśnych, żwirowych ścieżek pozwala na przeprowadzenie treningu crossowego. Urozmaicają go mostki i kładki. Wał Odry może służyć do treningu siły biegowej. Zdjęcie wykonano podczas Wrocławskiego Biegu Mikołajkowego SantaRun 2012.

Zobacz pozostałe galerie z tego cyklu:

« Najpiękniejsze biegowe ścieżki RW - cz. 2 | Najpiękniejsze biegowe ścieżki RW - cz. 4 »

RW 03/2012-01-02/2013

REKLAMA
}