>jeszcze nie"> >jeszcze nie">

[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Nauka na błędach [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

"Istnieje metoda pedagogiczna, w której negatywna ocena za brak postępów nie jest wyrażana stopniem, ale wyrażeniem >>jeszcze nie<<. Jak pokazują doświadczenia, przynosi to dużo lepsze efekty niż jedynka w dzienniczku." - pisze w najnowszym Runner's World Marek Dudziński.

Trening metoda jeszcze nie Determinacja, konsekwencja i upór w treningu pomogą Ci zmienić "jeszcze nie" na "już tak" (shutterstock.com).

Mój trener mawiał nam w czasach juniorskich, że w dawnym Związku Radzieckim nauczono krowę grać na mandolinie, więc my też w pewnym momencie będziemy lepszymi siatkarzami. Nie wiem, jakich metod używali radzieccy naukowcy, ale ciągłe próby podnoszenia swoich umiejętności przyniosły nam srebrny medal mistrzostw Polski.

W każdym z nas drzemie ogromny potencjał, cała sztuka polega tylko na tym, by go jakoś uwolnić (na marginesie: dziwne, że gdy dotyczy to innych, to uważamy, że najskuteczniejszy jest kij, ale na nas samych najlepiej działa marchewka ;-) ). Wspomniana przeze mnie wcześniej ocena „jeszcze nie” okazuje się być niesamowicie skuteczna w uwalnianiu możliwości uczniów.

REKLAMA

Nie traktują jej bowiem jako porażki, która demotywuje, ale jako doświadczenie, które pozwala im wskoczyć na wyższy poziom. Dokładnie o to samo chodzi nam, biegaczom. Dlatego nie załamuj się, kiedy na długim wybieganiu przejdziesz na kilka chwil do marszu (nawet parę razy), na podbiegach zabraknie Ci powietrza w płucach albo pary w nogach, nie uda Ci się wstać o 5 rano na jakiś trening, rehabilitowana kontuzja nie zniknie szybko albo nie pobijesz swojej życiówki na najbliższych zawodach.

To nie jest oznaka Twojej słabości, a jedynie moment, w którym „jeszcze nie” jesteś w formie, o jakiej marzysz. Pod warunkiem że nie przestaniesz próbować.

PS Do zobaczenia na 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie, w którym startować będą uczestnicy Wyzwania RW. Przyjdź do nas i daj znać, że „już tak”.

RW 03/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij