Nowa biegowa społeczność: buduj formę z adidas Runners

Wiosenna pogoda zachęca do biegania wszystkich. Również tych, którzy nie mieli dość samozaparcia, by trenować w zimie, jaki i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć dopiero nabijać biegowy licznik. Aby ta przygoda nie była krótkotrwała, musisz nie tylko zadbać o sprzęt, ale przede wszystkim o mądry trening i niegasnącą motywację. A takie znajdziesz, biegając w grupie adidas Runners.

Nowe biegowe miejscówki w Poznaniu i Warszawie: buduj formę z adidas Runners mat. prasowe
fot. materiały prasowe

Bieganie w grupie ma właściwie same plusy. Po pierwsze: trudniej odpuścić trening, kiedy masz już umówione spotkanie z innymi biegaczami. Po drugie: zawsze możesz liczyć na tych, którzy mają więcej biegowego doświadczenia, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak trenować. Po trzecie: często zyskujesz przyjaciół, na których możesz liczyć nie tylko na biegowych trasach.

Wie o tym adidas, firma, która od kilku lat tworzy globalną społeczność ludzi zarażonych miłością do sportu, a do biegania szczególnie. Jeśli należysz do tej grupy, albo chcesz być jej częścią, to wybierz się na najbliższe spotkanie adidas Runners. Spotkasz tam ludzi, którzy nie tylko wyjdą z Tobą na trening, ale też powiedzą Ci jak mądrze trenować, staną się dla Ciebie inspiracją do stawiania sobie kolejnych biegowych celów i to niezależnie do poziomu na jakim jesteś obecnie. W tej grupie szybko wskoczysz na wyższy.

Ucieszy Cię na pewno wiadomość, że zajęcia są bezpłatne, a oprócz treningów biegowych możesz skorzystać również z zajęć ogólnorozwojowych, funkcjonalnych, tanecznych czy jogi. adidas stawia na holistyczne podejście do ciała. Na przykład ci, którzy trenują z adidas Runners w Warszawie, mają też dostęp do konsultacji dietetycznych oraz porad fizjoterapeuty.

adidas Runners Poznań

No właśnie – gdzie można spotkać adidas Runners? W Warszawie funkcjonuje od już od 2017 roku pod szyldem adidas Runners Warsaw, a w kwietniu 2022 roku taką szansę będą również mieli mieszkańcy Poznania. Pierwszy z treningów w stolicy Wielkopolski odbędzie się już 9 kwietnia - na wszystkie można zapisać się w aplikacji adidas Running, a więcej informacji i harmonogram na każdy tydzień można znaleźć na grupie adidas Runners Poznań.

Następnie, 23 kwietnia, w ramach rozpoczęcia działalności, zorganizowany zostanie event, podczas którego będzie można wziąć udział w treningu biegowym, dedykowanych warsztatach oraz poznać bliżej skład trenerski (m.in. Łukasza Nowaka, szóstego zawodnika igrzysk olimpijskich w Londynie w chodzie, czy Dominikę Lazar, trenerkę i lekkoatletkę specjalizującą się w biegu na 1500 m).

W trakcie tego dnia otwartego goście będą mogli wziąć udział w treningu, poczęstunku i specjalnych warsztatach DIY. Wszystko rozpocznie się od biegania, a następnie podczas potreningowego lunchu kapitan adidas Runners Poznań, biegacz i trener PZLA Szymon Bytniewski opowie więcej o całym projekcie.

Nowe biegowe miejscówki w Poznaniu i Warszawie: buduj formę z adidas Runners mat. prasowe
fot. materiały prasowe

adidas Runners Warsaw

Jeśli mieszkasz w Warszawie, to musisz wiedzieć, że adidas Runners Warsaw zmienia siedzibę. Baza dotychczas zlokalizowana na ulicy Solec 38, 22 kwietnia rozpocznie przenosiny z Powiśla do nowej lokalizacji. Od września nowa baza będzie mieścić się w samym centrum Warszawy, gdzie na uczestników treningów indoor czeka sala z widokiem na Pałac Kultury. Do września treningi będą się jednak odbywały na świeżym powietrzu w różnych częściach Warszawy, a także online na facebookowej grupie adidas Runners Warsaw.

Przy tej okazji adidas Runners odpala dwie nowe inicjatywy, GRL Squad oraz Speed Squad.

GRL Squad, jak pierwsze litery wskazują, skierowany jest do girls, czyli dziewczyn. Podczas wspólnych treningów będą dzielić się energią i motywować do podjęcia biegowych wyzwań. 4 dedykowane treningi w ciągu tygodnia umożliwią rozwój, a możliwość otrzymania dedykowanej koszulki po 10 treningach będzie dodatkowym motywatorem do regularnej aktywności fizycznej. GRL Squad startuje już 11 kwietnia, a biegaczki będą mogły wziąć udział w następujących treningach:

  • poniedziałek - Girls Run na 8 km
  • wtorek - GRL Energy trening sprawnościowy
  • czwartek i sobota - My First Run na 5 km

A ci, którzy szukają coraz lepszych życiówek, mogą od 16 kwietnia wypróbować Speed Squad, czyli grupę stworzoną dla bardziej zaawansowanych biegaczek i biegaczy. Efekty wspólnych treningów na stadionie Skry oraz tych robionych według przygotowanego planu będzie można sprawdzić na Nocny adidas Półmaraton Praski czy Berlin City Night. Grupa będzie miała dedykowanego trenera, a udział w 5 treningach pozwoli na otrzymanie dedykowanej koszulki. Pierwszy trening startuje już 16 kwietnia.

Jak dołączyć?

Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich – zarówno początkujących biegaczek i biegaczy,  osób chcących poprawiać swoje wyniki, jak również zainteresowanych zajęciami ogólnorozwojowymi.  Zapisy na treningi adidas Runners są możliwe w aplikacji adidas Running, a więcej informacji na temat treningów i trenerów znajdziesz na na grupach adidas Runners Warsaw lub adidas Runners Poznań oraz na stronie internetowej adidas Runners.

AR

Zobacz również:
}