Nowy start, nowy ja [LIST CZYTELNIKA]

Towarzyszycie mi od początku mojej przygody biegowej, której początek sięga 29 lutego 2016 r. Dla mnie to data wielkich zmian, następujących krok po kroku w moim życiu. Dzięki bieganiu zerwałem z dwoma nałogami: paleniem papierosów i tym groźniejszym – alkoholizmem.

Nowy start, nowy ja [LIST CZYTELNIKA] shutterstock.com
shutterstock.com

Z perspektywy czasu, choć zdaję sobie z tego sprawę, że jeszcze wszystko jest świeże, widzę, że moje życie nabiera rozpędu. Dzięki bieganiu staję się pewniejszy siebie i nie wstydzę się otwarcie mówić o moim problemie z alkoholem. Życie stało się piękniejsze, odkąd mam czysty umysł. Popełniłem wiele błędów, z których wielu nie da się już naprawić...

Ale teraz tylko bardzo żałuję, że wcześniej nie zacząłem biegać. Dotarło do mnie, ile pięknych chwil w życiu straciłem. Teraz walczę o zmiany. Starty w zawodach na dystansie 5 km i 10 km, pokonanie dwóch półmaratonów w drodze po Koronę Polskich Półmaratonów, własny fanpage na FB BieganieMoje40Plus i blog o tym samym tytule to mała realizacja celów i marzeń. Rodzą się nowe pomysły i nowe wyzwania. Obecnie zaczynam przygotowania do półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim. Bieganie uratowało mi życie.

Czytając Runner’s World i startując w Polsce, czuję się częścią wielkiej biegowej rodziny. Dzięki, że jesteście.

RW 05/2017

Zobacz również:
REKLAMA
}