Paulina Sykut: must be the running!

Kiedy kończy prowadzić muzyczne show "Must Be The Music" w telewizji Polsat, wskakuje w sportowe ciuchy, zakłada biegowe buty i rusza pobiegać. Paulina Sykut-Jeżyna rozpędza się z treningu na trening i stawia sobie ambitne cele.

Paulina Sykut-Jeżyna WBF
Paulina Sykut-Jeżyna (fot. WBF)

W ciągu ostatnich kilku lat jej kariera nabrała dużego tempa. Po występie w "Idolu" przyszedł czas na "Muzyczne listy" w TV4 i wygraną w muzycznym show "Tylko nas dwoje". Została prezenterką telewizji Polsat i współprowadzącą programy "Must Be The Music" i "Atleci". Kiedy w tym zgiełku znajduje czas na bieganie? Czy trenuje o 4 rano?

"O 4:30 muszę już jechać do pracy. Czasem przez szyby samochodu widzę biegaczy i żałuję, że nie mam czasu na regularny trening. Niestety, nie mogę sobie pozwolić na komfort trenowania codziennie o jakiejś konkretnej godzinie. Mój grafik jest bardzo napięty. Biegam wtedy, kiedy w ciągu dnia mam na to czas" - mówi Paulina.

Zajęcia sportowe i tańce ludowe

Przyznaje, że zawsze była pracowitą osobą z naturalnymi pokładami energii. Głównie dlatego, że wszystko robiła z pasją, a nie z konieczności.

"Od dzieciństwa byłam aktywna - chodziłam w szkole na zajęcia sportowe, a nawet na tańce ludowe. Intensywną pracę łączę z chodzeniem na siłownię i bieganiem. Stało się to moim sposobem na odreagowanie stresu" - opowiada prezenterka.

Przyznaje jednak, że kiedy miała 25 lat, przeraziła się, że nie może już jeść wszystkiego, na co ma ochotę, jeśli chce zachować formę. "Wtedy zaczęłam intensywnie uprawiać sport. No cóż, z wiekiem kobiety zmieniają się. Ze mną było tak samo" - wzdycha.

Najlepsze nogi Polsatu

Ma świetną figurę. Eksperci od kobiecych wdzięków okrzyknęli ją "najlepszymi nogami Polsatu". Paulina zachowuje jednak dystans do siebie. "Zawsze miałam umięśnione nogi, ale taką mam budowę, a bieganie pomaga mi zachować szczupłą sylwetkę i witalność" - mówi.

W przeciwieństwie do wielu gwiazd nie biega na pokaz, tylko z autentycznej potrzeby ruchu.

"Jestem wtedy bliżej natury, daje mi to radość, organizm jest bardziej dotleniony. Bieganie pomaga zmienić nastawienie do świata na bardziej pozytywne. Kiedy biegnę, mam czas na kreatywne myślenie i przychodzi mi do głowy wiele pomysłów. Nabieram energii, żeby jakoś przetrwać w tym szalonym świecie".

Poprzeczka w górę

Jeszcze kilka miesięcy temu biegała intuicyjnie, bez szczegółowego planu. Pokonywała 10, a nawet 15 km na jednym treningu w tempie, jakie podpowiadał jej organizm.

"Od niedawna trenuję bardziej profesjonalnie. Staram się biegać coraz szybciej i ciągle podnosić poprzeczkę. Teraz mierzę tętno i staram się poprawiać wyniki" - wyjaśnia Paulina.

Do treningu mobilizuje ją mąż i zarazem menedżer Piotr Jeżyna, który także dba o formę. "Na razie Piotr podczas treningu towarzyszy mi na rowerze, ale przekonuję go, żeby zaczął ze mną biegać" - dopinguje męża.

Dużo siniaków nie było

Paulina Sykut-Jezyna nie unika zawodów. Wzięła między innymi udział w wyzwaniu Reebook ZigTech Challange. Na odcinku 1 km miała do pokonania prawdziwą miejską dżunglę: kontenery, rusztowania, wraki samochodów i inne wymyślne przeszkody.

"Jestem lekka i przejście przez opony nie sprawiało mi problemów, obyło się bez siniaków; ale przy bardziej skomplikowanych przeszkodach - już tak. Uwielbiam tego typu imprezy i spotkania z pozytywnie nastawionymi ludźmi. W ogóle biegacze są jacyś tacy radośniejsi, bardziej uśmiechnięci. Chociaż ci nastawieni na wynik czasem przesadzają. Podczas biegu na 8 km, towarzyszącemu Maratonowi Warszawskiemu, zostałam poturbowana na starcie. Dostałam kilka razy »z łokcia« od tych »ambitnych«, którzy patrzą tylko na rezultaty".

Jej cel to udział w triathlonie. "Chcę to przeżyć, choć wiem, że będzie to ogromny wysiłek" - kończy Paulina. [prezenterka Polsatu zrealizowała swój ambitny cel kilka miesięcy po publikacji artykułu w RW, kończąc ekstremalnie trudny, bo rozgrywany w ponad 30-stopniowym upale Herbalife Triathlon w Suszu - przyp. red.]

Paulina Sykut-Jeżyna - 32 lata. Prezenterka Polsatu, współprowadząca "Must Be The Music", prezenterka pogody w Polsat News i w Wydarzeniach. Uczestniczka dwóch edycji programu "Idol". Zwyciężczyni programu "Tylko nas dwoje. Just the Two of Us".

RW 11/2011

REKLAMA
}