[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Piotr Kraśko: Trening resetuje moją głowę

Kiedyś gonił za życiówkami w maratonach i triathlonach. Dziś bieganie jest dla niego odpoczynkiem, momentem wyciszenia w trakcie napiętego dnia. Podczas treningów oczyszcza głowę ze stresu, który towarzyszy pracy w telewizji. Codziennie pokonuje przynajmniej 10 km.

Piotr Kraśko: Trening resetuje moją głowę fot. Wojciech Wójtowicz

Zacząłem biegać... W 2004 r. byłem korespondentem w Rzymie. Pewnego dnia szedłem chodnikami wzdłuż Tybru. Patrzę, a tam dziesiątki biegaczy. Pomyślałem: „Ale fantastycznie, też muszę spróbować!”. Ta 10-kilometrowa trasa okazała się piękna. Biega się, omijając światła i samochody tłocznego Rzymu.

Mój najlepszy bieg… Na każdym maratonie już po 10 km powtarzałem sobie: „Po co ja to robię… No dobra, wystartowałeś, to ukończ, ale nigdy więcej”. Po 7 ulicznych maratonach wreszcie wystartowałem poza miastem. Maraton Mazury po lasach i obok jezior okazał się pierwszym, który biegłem w euforii przez całą trasę.

REKLAMA

Mój najtrudniejszy trening… Trzeci maraton w Warszawie biegłem z grypą żołądkową. Każdy kilometr był drogą przez mękę. Ledwo dobiegłem.

Moje trasy… W Warszawie zachwycają ścieżki w Łazienkach Królewskich. Na Mazurach lubię tereny wzdłuż rzeki Krutyni i jeziora Bełdany, którędy prowadzi trasa Maratonu Mazury. Biegłem tam 100 razy i za każdym razem mi się podoba.

Zwykle jem... Podczas treningów do maratonów i triathlonu przyzwyczaiłem się do makaronu z kurczakiem i warzywami. Mógłbym to jeść na okrągło. Proste do zrobienia. Kompletnie mi się nie nudzi.

Upał: straszny czy niestraszny…? Uwielbiam ekstremalne warunki. Jak na maratonie zaczyna lać, ale tak potężnie – uwielbiam! W Rzymie biegałem w południe, specjalnie w największy upał.

Patent na mobilizację… Uważam, że można odpuścić trening, gdy bardzo chce się biegać, ale nie wolno odpuścić, jak się nie chce. Wtedy trzeba się zmobilizować. Tylko raz na 10-14 dni mam kryzys, częściej wielką ochotę.

5, 10 czy 21 km? Codziennie biegnę 10 kilometrów. Przed maratonem więcej.

Na trening zabieram... ...zegarek z GPS i porównuję czasy.

Mój biegowy cel… Przebiec maraton nowojorski. Kiedyś byłem w NYC w czasie maratonu i poczułem, co to znaczy doping 2 milionów ludzi. Mam nadzieję, że tej jesieni wystartuję tam z razem z Team New Balance.

Piotr Kraśko. Dziennikarz i reporter. Były korespondent w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Szef Wiadomości TVP1. Obecnie dziennikarz TVN i TVN24BiS. Prowadzi poranki w radiu TOK FM. Autor książek, m.in. „Rok reportera”, „Alaska – świat według reportera”.

RW 06/2017  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij