[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Półmaraton na Erasmusie [LIST CZYTELNICZKI]

Słynny program studenckich wymian obchodził w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Dla jednych jest on okazją do poznania nowych ludzi, dla drugich pretekstem do zwiedzania i podziwiania nowych miejsc. Są tacy, co się na nim prawie wyłącznie bawią, ale są też tacy, którzy wykorzystują ten czas na… debiut w półmaratonie.

Półmaraton na Erasmusie [LIST CZYTELNICZKI] fot. shutterstock.com

Jako dziecko i nastolatka wolałam przesiedzieć cały dzień przed telewizorem z popcornem lub ciastkami niż choćby wyjść na spacer. Dzisiaj zmiana o 180 stopni, nie mogę w miejscu usiedzieć! Nieco ponad rok temu wpadłam na pomysł, żeby wybrać się na wymianę studencką w ramach programu Erasmus. Padło na Słowenię.

Najpierw radość z zakwalifi kowania się na wyjazd, potem panika. Nikogo tam nie znałam, nie mówiąc już o kulturze czy języku. Zaczęłam przekopywać aplikację MeetUp. Tak trafi łam na grupę Urbanski Tekaci, prowadzoną przez profesjonalnych trenerów: państwa Urbana i Jasminę Praprotnik. Przyjęli mnie z otwartymi ramionami i zaopiekowali się mną na miejscu. Po miesiącu namówili na start w półmaratonie w Lublanie. „Widzimy, że dobrze biegasz. Dasz radę” – mówili.

REKLAMA

Po starcie nigdy nie czułam się tak silna. Za pieniądze, które dostałam od rodziny na Boże Narodzenie, opłaciłam kolejne startowe. Tym razem w maratonie w Salzburgu. Udało się! Czas był daleki od zachwycającego, ale na mecie pojawiły się łzy szczęścia. Państwo Praprotnik swoim wsparciem, wspólnymi wycieczkami biegowymi wzdłuż wybrzeża Słowenii dali mi wiarę w siebie, która dodała mi skrzydeł. Ich rodzina to defi nicja miłości i wspierania swoich najbliższych.

Dzisiaj myśl, że przebiegłam maraton, pomaga mi w chwilach zwątpienia i kryzysu motywacji. „Ej, co z tego, że dzisiaj jest gorzej. To tylko mała niedogodność” – tak sobie to tłumaczę.

RW 07/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij