[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Przeklęty WF! [LIST CZYTELNICZKI]

„Z koszmaru uczyniłam swój atut” – napisała do nas Maria. I z całą pewnością nie jest w swoich doświadczeniach osamotniona – nie każdemu z nas dane było pokochać sport od dziecka i dla niejednego biegacza droga do pierwszego startu była długa i wyboista. Ale tym bardziej satysfakcjonująca.

Przeklęty WF! [LIST CZYTELNICZKI] fot. shutterstock.com

Kiedyś, a w zasadzie nie tak dawno temu, siedząc w szkolnej ławce i drżącą ręką notując tematy zajęć oraz ukradkiem zerkając na zegar, usiłowałam za wszelką cenę spowolnić rytm jego wskazówek. Modliłam się, aby akurat tego dnia zatrzymał się i nie wybił godziny zero.

Oczywiście, jak na złość, dzwonek zawsze rozlegał się wcześniej, choć może takie tylko odnosiłam wrażenie. Obserwując, jak moi koledzy z klasy leniwie pakują książki i zeszyty do plecaków, ja w napięciu i stresie oczekiwałam tego, co miało nastąpić już za chwilę – lekcji WF-u. Nigdy nie należałam do osób, które jako pierwsze wybierały się do swojej drużyny. Nienawidziłam wszystkiego, co w najmniejszym stopniu wymagało biegania. Nie miałam kondycji, a moja technika biegu pozostawiała wiele do życzenia. W końcu nastał kres moich tortur: skończyłam szkołę.

REKLAMA

Głos nauczycielki wychowania fizycznego miał raz na zawsze przestać nawiedzać mnie w nocnych koszmarach. I to właśnie wtedy, któregoś słonecznego dnia wakacji po skończeniu liceum, bez żadnego racjonalnego wyjaśnienia postanowiłam, że pójdę pobiegać. Nie wiedzieć czemu, nawet panie wyprzedzające mnie z kijkami nie były w stanie powstrzymać mojego entuzjazmu. Niczym ptak rwący się do lotu dreptałam energicznie przez równiny miejskiej dżungli z wysoko uniesioną głową w tempie 7 min/km, czując się, jakbym biła światowe rekordy.

Było w tym coś niezwykłego. Niecodziennego. Uzależniającego. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Na koncie mam wiele ukończonych biegów, a z roku na rok do mojej kolekcji przybywają kolejne medale. Z mojego najgorszego koszmaru uczyniłam swój największy atut i coś, co robię najlepiej.

Wśród nas jest wiele osób, które mogłyby ustanawiać nowe rekordy w maratonach, a w całym życiu po prostu nie wpadły na pomysł, że mogłyby biegać. Myślę, że warto jest stawić czoła naszym lękom. Kto wie, może w ten sposób odkryjemy w sobie talent, o którego istnieniu nie mieliśmy pojęcia?!

RW 08/2016  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij