[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Runner's World

  • Ludzie

  • Przysłowiowe dylematy - mądrość ludu a bieganie [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Przysłowiowe dylematy - mądrość ludu a bieganie [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

Podobno od przybytku głowa nie boli, ale z drugiej strony co za dużo, to niezdrowo. I bądź tu, biegaczu, mądry, którą mądrością narodu się kierować. W wakacyjnym numerze Runner’s World szukamy balansu między popularnymi powiedzeniami.

Trening biegowy a polskie przysłowia Co za dużo to niezdrowo, gdyby kózka nie złamała... polskie przysłowia są piękne i niosą w sobie wielką mądrość - jak wykorzystać ją w treningu biegowym? (fot. shutterstock.com)

Mówi się, że przysłowia są mądrością narodu. Prawda (która podobno wcale jednak nie leży pośrodku, tylko tam gdzie leży) jest w przypadku biegaczy bardziej skomplikowana.

Bo z niektórymi zgadzamy się bez mrugnięcia okiem. Wiemy, że bez pracy nie ma kołaczy, że gdyby kózka nie biegała, to kontuzji by nie złapała, a na ostatnich kilometrach zbyt szybko zaczętego maratonu, kiedy uderzamy w słynną już "ścianę", przekonujemy się do bólu, jak miłe są złego początki i że osłabionemu biegaczowi wiatr zawsze w oczy wieje.

REKLAMA

Ale są też takie, których nie chcemy przyjąć w spadku od przodków, bo przecież preferujemy naukę na własnych błędach. Albo korzystamy z nich wybiórczo, wierząc w te, które akurat usprawiedliwiają nasze decyzje w przygotowaniach do startu.

Kiedy organizm zaczyna dawać sygnały, że co za dużo, to niezdrowo, to wolimy wierzyć, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Ba, nawet wtedy, gdy trener – albo ci, którzy już odrobili taką lekcję – radzą, by nieco odpuścić, nie słuchamy, bo przecież jajko jest mądrzejsze od kury (jeśli jednak chcesz sprawdzić, których sygnałów nie warto lekceważyć, to znajdziesz je na str. 86 wakacyjnego numeru Runner’s World). Ufamy, że nasze ciało jest bardziej odporne na urazy niż innych ludzi (w końcu stosujemy odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie, prawda?), zapominając jednocześnie, czyją to matką jest nadzieja.

W redakcji wierzymy jednak, że co dwie głowy to nie jedna i przygotowaliśmy materiał (str. 62 nowego numeru), dzięki któremu może się okazać, że – biegając nieco mniej i nieco inaczej – już jesienią będziesz w najlepszej formie w życiu. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch, a dla chcącego niż trudnego.

RW 07-08/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij