[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Radiowe ścieżki biegowe

Dziennikarze Radia Wrocław postanowili, że staną się najbardziej rozbieganą stacją radiową w Polsce. I chyba im się udało. Rozgłośnia otwiera kolejne ścieżki biegowe na Dolnym Śląsku i promuje aktywny styl życia. W stacji zapanowała gorączka biegowa.
Na otwarcie nowej ścieżki biegowej Radia Wrocław i Stowarzyszenia Pro-Run w podwrocławskich Siechnicach zorganizowano III Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic. Mimo wyciskającego z biegaczy siódme poty upału wystartowało w nim blisko 500 osób (fot. Jacek Heliasz - heliasz.com)

Na kilka minut przed startem luźna atmosfera nie gęstnieje ani trochę. Do pokonania 10 km. Mimo że ten bieg większość traktuje jako zabawę, biegacze dokładnie sprawdzają pulsometry, sznurowadła, poprawiają czapeczki chroniące przed słońcem.

Ruszają o godzinie 15. Robert Włodarczyk spokojnie mija prezesa Radia Wrocław Tomasza Dudę. W kolorowym tłumie sporo osób ma biało-czerwone koszulki z logo tej dolnośląskiej stacji. Upał szybko wyciska siódme poty z zawodników. Robert widzi plecy innego zawodnika. Na 500 metrów przed metą przyspiesza, walczy, wyprzedza prowadzącego. Wbiega na metę i pada tuż za nią.

Leży kilkanaście sekund. Dyszy. Pomagają mu wstać organizatorzy i koledzy. Do zziajanego biegacza, który powoli dochodzi do siebie, podchodzi reporter Radia Wrocław Robert Skrzyński: "Ciepło, parno, jak się biegło na trasie?" - pyta.

"Trasa przełajowa to nie bieg uliczny - Robert robi cztery głębokie oddechy. - Trenuję od 2 lat, to moje pierwsze zwycięstwo, ale nie oszukujmy się, na tym poziomie to zabawa - kolejne trzy oddechy. - Mieszkam na obrzeżach Wrocławia i wiem, że ta ścieżka będzie wspaniale przydatna" - dodaje na koniec szczęśliwy, choć z trudem łapiący powietrze zwycięzca.

Na starcie Biegu o Puchar Burmistrza Siechnic, pod koniec maja, stanęło prawie 500 osób. Impreza zainaugurowała działalność szóstej ścieżki biegowej Radia Wrocław. Tym razem przełajowa pętla ma 3 kilometry. Trasa jest płaska i wyrównana, choć zdarzają się kamienie, jak to na polnych i szutrowych drogach. Poprowadzono ją na pięknych terenach siechnickich łąk i rozlewisk wzdłuż rzeki Oławy. Całość trasy oznaczono tabliczkami co pół kilometra.

Nowa ścieżka powstała przy współpracy Radia Wrocław, burmistrza gminy Siechnice oraz Stowarzyszenia Pro-Run z Wrocławia. "Wspólnie z Radiem Wrocław tworzymy ścieżki biegowe, tak aby mieszkańcy kolejnych gmin i miejscowości mogli korzystać z uroków Dolnego Śląska. Dla wielu osób bieganie staje się sposobem na życie, a ścieżki potrzebne są też w mniejszych miejscowościach" - mówi na antenie Radia Wrocław Grzegorz Pieczarka ze Stowarzyszenia Pro-Run.

REKLAMA
1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij