Radiowe ścieżki biegowe

Dziennikarze Radia Wrocław postanowili, że staną się najbardziej rozbieganą stacją radiową w Polsce. I chyba im się udało. Rozgłośnia otwiera kolejne ścieżki biegowe na Dolnym Śląsku i promuje aktywny styl życia. W stacji zapanowała gorączka biegowa.
Jacek Heliasz - heliasz.com
Na otwarcie nowej ścieżki biegowej Radia Wrocław i Stowarzyszenia Pro-Run w podwrocławskich Siechnicach zorganizowano III Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic. Mimo wyciskającego z biegaczy siódme poty upału wystartowało w nim blisko 500 osób (fot. Jacek Heliasz - heliasz.com)

Biegnę korytarzem do Radia RAM, lokalnej stacji publicznej nadającej muzykę chilloutową i połączonej z Radiem Wrocław w jeden organizm medialny. Wiadomości właśnie skończyła czytać Ewelina Lis.

"Bieganie zrobiło się modne. W ostatnim czasie zaczęły biegać 4 kolejne osoby z newsroomu. Ja pokonuję już po 7 km, na razie głównie na bieżni w fitness klubie" - mówi dziennikarka.

Radiowcy kończą dyżury często o g. 20-22, inni zaczynają pracę o 4 rano. Wychodzą z pracy naładowani adrenaliną, ale jednocześnie zmęczeni psychicznie. Trudno zaplanować im treningi o stałej porze, jednak truchtają, wspierając się nawzajem.

Radiowcy wychodzą z pracy naładowani adrenaliną, ale zmęczeni psychicznie. Trudno im trenować o stałej porze, jednak truchtają, wspierając się nawzajem.

"Prowadziłam wiele programów o tym, że trzeba i warto zacząć żyć aktywnie, po czym lądowałam na swojej sofie. Byłam typem kanapowca, władcą pilotów. Podśmiewałam się z tych wszystkich fit zachowań. Pół roku temu zmieniłam jednak styl życia - wspomina prezenterka Radia RAM Monika Jaworska. - Endorfiny po biegu? Owszem, ale więcej szczęścia daje mi poprawiająca się uroda i sylwetka" - mówi prezenterka, odgarniając blond włosy.

Prezenter Radia RAM Krzysztof Janoś ma już za sobą półmaraton w Sobótce, maraton w Krakowie i plany na wrocławski i poznański. Na tym jego ambicje się nie kończą - w przyszłym roku chce zaliczyć koronę maratonów.

"Dużo opowiadałem Monice o moich różnych aktywnościach sportowych i zachęcałem ją do ruszania się. Dopiero jednak, gdy na dobre zacząłem biegać i gdy w związku z tym zmieniło się moje życie, uwierzyła, że ruch jest nam naprawdę potrzebny" - mówi Krzysztof.

Gdzie biega Radio Ram? "Na co dzień korzystam z naszej radiowej ścieżki w parku Grabiszyńskim, z górką do podbiegów. I ten sosnowy aromat w środku miasta..." - rozmarza się prezenter.

Prezes Radia Wrocław zapowiada, że razem z partnerami będą otwierać kolejne ścieżki na Dolnym Śląsku, a w serwisach sportowych stacji będzie można usłyszeć sporo historii o bieganiu.

Ścieżki biegowe Radia Wrocław

Dotychczas utworzono 6 tras biegowych Radia Wrocław. Trzy powstały we Wrocławiu: między mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim (otwarta 27 czerwca 2010 r.), w parku Grabiszyńskim (otwarta 11 listopada 2010 r.), w parku Zachodnim (otwarta 20 sierpnia 2011 r.). Do tego ścieżka biegowa w Trzebnicy, ścieżka biegowa w parku Sobieskiego w Wałbrzychu i ścieżka przełajowa w Siechnicach pod Wrocławiem (26 maja 2012 r.).

Ścieżki wpisały się w kalendarz imprez biegowych w ramach programów "Polska biega", "I ty możesz zostać maratończykiem" oraz imprez organizowanych przez Radio Wrocław. Trenują na nich m.in. uczestnicy Radiowej Akademii Triathlonu. Mapy ścieżek znajdziesz na stronie www.prw.pl.

RW 07/2012

1 2 3
STRONA 3 z 3
Zobacz również:
Nie jest żadną tajemnicą, że streczing nie należy do ulubionych elementów treningu długodystansowców. Wygląda jednak na to, że możemy zapomnieć o nim w takim wydaniu, jakie znamy od lat. Zdaniem naukowców, jest znacznie lepszy sposób na rozciągnięcie, wzmocnienie i chronienie naszych cennych mięśni przed kontuzjami. To ćwiczenia ekscentryczne.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA