[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Raport: Bieganie w 2016 roku w liczbach [INFOGRAFIKI]

Runner's World przeprowadził sondaż online na grupie 17 177 ankietowanych w 24 krajach, w tym również nad Odrą i Wisłą. Powstał z tego globalny portret biegania w liczbach. Zobacz, czego dowiedzieliśmy się z niego o biegaczach w Polsce i na świecie.

ankieta Runner's World, bieganie statystyki, trendy w bieganiu, ciekawostki o bieganiu Badania zostały przeprowadzone w 24 krajach, w których wydawany jest magazyn Runner's World / fot. Getty Images

Z badań przeprowadzanych co roku już od 10 lat wynika, że wiele łączy biegaczy na całym świecie. Globalnym trendem jest to, że biegamy coraz więcej, wolimy trenować w samotności, a większość z nas słucha w trakcie treningu muzyki. Do tego aż 80% biegaczy wykorzystuje GPS w czasie swoich treningów! Najbardziej aktywni w mediach społecznościowych są Chińczycy.

42% biegaczy przed biegiem po pierwsze sprawdza pogodę, a 41% przede wszystkim rozciąga się. 14% podczas biegu słucha muzyki pop. 36% z nas buty biegowe kupuje w sklepach specjalistycznych.

W badaniach pojawiają się też różnice między poszczególnymi nacjami. Na przykład aż jedna czwarta Argentyńczyków jest przeciwna pozdrawianiu się biegaczy na trasie. Polacy wyróżniają się tym, że najbardziej ze wszystkich badanych narodów uwielbiają biegać wieczorami.

Tylko 0,5% biegaczy w Polsce trenowałoby bez koszulki. Dla porównania aż 37% Francuzów nie ma nic przeciwko bieganiu topless. Ze wszystkich nacji wydajemy też najmniej na parę butów - średnio 82 dolary, najwięcej Szwedzi, którzy za jedną parę średnio płacą ok. 183 dolarów. Podobnie jak Węgrzy średnio kupujemy tylko jedną nową parę na rok.

Najbardziej nastawieni na rywalizację są Włosi. Najwięcej kilometrów tygodniowo pokonują Amerykanie - 44 km, niemal o 10 km więcej od średniego przebiegu Polaka. Nad Wisłą po biegu najczęściej sięga się po kanapkę z dżemem, tymczasem Holendrzy wolą talerz zupy. 

Więcej smaczków znajdziesz w poniższych infografikach.

REKLAMA

ankieta Runner's World, bieganie statystyki, trendy w bieganiu, ciekawostki o bieganiu Badania zostały przeprowadzone w 24 krajach, w których wydawany jest magazyn Runner's World / ilustracje: Rodale Images

Komentarze

 (8)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij