[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Robin Williams: aktor, komik i… biegacz

Miał wielkie serce, w młodości bił rekordy swojej szkoły, a o bieganiu mówił zawsze z uśmiechem na ustach. Nagła śmierć gwiazdy stand-upu i laureata Oscara za rolę w "Buntowniku z wyboru" poruszyła nie tylko wszystkich miłośników kina i kabaretu, ale także biegaczy.

Robin Williams: aktor, komik i biegacz fot. Jaguar PS 2014/shutterstock.com

Robin Williams, uwielbiany za swoje role w "Good Morning, Vietnam", "Stowarzyszeniu Umarłych Poetów", "Buntowniku z wyboru", "Fisher King" czy kręconym w Polsce "Jakubie kłamcy", w czasach swojej młodości był zapalonym - i zdolnym - sportowcem. Jego dumą był zawsze uzyskany w 1969 roku w biegu na 800 metrów czas 1:58.80. Biegał także w sztafecie w Redwood High School in Larkspur w Kalifornii - wraz z kolegami na dystansie 4 x 400 metrów ustanowili rekord szkoły, który pozostawał niepobity przez lata. Wykręcili wtedy czas 3:21.70.

Dla Robina jednak nie liczyły się rekordy. Bieganie było częścią jego życia, kochał je i zwyczajnie sprawiało mu to radość - szczególnie, gdy pokonywał kilometry na świeżym powietrzu. Z biegania w fitness klubie żartował w swoim stylu: "Kocham biegać na łonie natury… Na bieżni czuję się jak chomik!"

REKLAMA

Choć startował w wielu biegach, prawdopodobnie bardziej znany jest ze swojego zamiłowania do kolarstwa i wsparcia, którego udzielał Challenged Athletes Foundation - organizacji otaczającej opieką niepełnosprawnych sportowców.

Bynajmniej nie chodziło jednak tylko o pieniądze i dobre słowo. Podczas  swojej dwudziestoletniej współpracy z fundacją wspierał jej podopiecznych współudziałem w triathlonach. Razem z kolegą z druzyny, Rudym Garcia- Tolsonem, triathlonistą i paraolimpijczykiem po przebytych dwóch amputacjach kończyn dolnych, wystąpili w talk-show Oprah Winfrey, by zwrócić uwagę Ameryki na osiągnięcia niepełnosprawnych sportowców.

Założyciele i członkowie CAF zgodnie twierdzą, że zaangażowanie aktora przyniosło ich sprawie rozgłos i spore zainteresowanie. "On naprawdę czerpał radość z tego, że ramię w ramię z naszymi podopiecznymi stawiał czoła wyzwaniom. Nigdy nie będziemy w stanie wyrazić odpowiedniej wdzięczności za wsparcie i energię, które wniósł swoja osobą między nasze szeregi" - napisali na swojej stronie internetowej.

Williams pozostanie zapamiętany na zawsze za swoje legendarne role komediowe oraz solowe występy stand-upowe. W tych ostatnich poruszał nawet czasem temat biegania!

W jednym ze swoich przedstawień tak wyraził się o biegowej elicie: "Jednym z moich ulubionych biegaczy wszechczasów jest Abebe Bikila. Był Etiopczykiem, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rzymie na dystansie maratonu, który przebiegł… boso. Boso, rozumiecie? Po tym pierwszym miejscu podpisał umowę z Adidasem i na następnych igrzyskach, myślicie że nadal biegł boso? Oczywiście! Z butami w rękach!"

Poniżej fragment jednego z jego kabaretowych występów, w którym wyjaśnia publiczności, dlaczego bieganie maratonów zapewnia tańszy odlot niż branie kokainy (klip w języku angielskim):

Takim zapamiętamy go na zawsze. Cześć pamięci wielkiego człowieka, aktora i komika, ale także - biegacza.

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij