[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Rodzina na start!

"Gaazu!" – krzyczy Gucio, kiedy rodzice pokonują kolejne kilometry. Przygodę ze sportem zaczął w wieku 6 miesięcy, a pierwszy półmaraton zaliczył, mając niecały roczek. Oto drużyna, w której startuje jeden z najmłodszych długodystansowców na świecie.

Biegająca rodzina: Danuta i Bartosz Marcinkowscy pokonują trasę na własnych nogach, Gucio na razie zmaga się z kilometrami przy pomocy trzech kółek. (fot. Jacek Heliasz - heliasz.com)

Gaazu!" - krzyczy dwuletni Gucio, kiedy rodzice pokonują kolejne kilometry. Rytm życia Danuty i Bartosza Marcinkowskich wyznacza bieg. Trenują z synem, który siedzi w wygodnej gondoli i rozbawiony przygląda się, jak świat umyka w miarowym tempie. Wózek pcha raz mama, raz tata - zmieniają się przy nim niczym sprinterzy w sztafecie. Dziś 10-kilometrowe trasy pokonują bez zadyszki, jednak początki do łatwych nie należały...

Turbospacer

Jako pierwszy zaczął biegać Bartosz, który jest radcą prawnym, partnerem jednej z największych kancelarii w Polsce - Domański, Zakrzewski, Palinka. Specjalizuje się w prawie fuzji i przejęć, prawie spółek, ochrony danych osobowych oraz prawie energetycznym. Podwójna dawka kalorii, dostarczana codziennie za sprawą obiadów w pracy i u rodziców, spowodowała, że jego waga przekroczyła stan osobistej tolerancji. Zaczął obmyślać plan doprowadzenia się do "stanu używalności". Kiedy spostrzegł, że noszenie dokumentów to za mało, by zaliczyć się do grona osób uprawiających sport, postanowił na serio zabrać się za siebie.

Namówił żonę, która działa w Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, współorganizuje konkurs "Budowa Roku", promujący inwestorów i wykonawców, a także współpracuje z serwisami internetowymi poświęconymi macierzyństwu (polki.pl; babyonline.pl), by i ona spróbowała swoich sił. I tak zmierzyli się z pierwszym poważnym dystansem podczas Run Warsaw w 2005 roku.

Wkrótce urodził im się syn. Dla wielu oznaczałoby to koniec z regularnymi treningami i początek zasiedziałego trybu życia, ale nie dla nich. Macinkowscy są żywym przykładem, że przyjście na świat dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z własnych pasji.

"Praca zajmuje mi niemal cały dzień, a ja nie chciałem jeszcze wieczorem zamykać się w pokoju, by ćwiczyć na stacjonarnej bieżni. Ponieważ miałem wcześniej okazję biegać z rowerem, pomyślałem, dlaczego nie mielibyśmy spróbować z wózkiem" - tłumaczy Bartosz.

Gdy Gucio miał pół roku, wybrali się na pierwszy wspólny spacer w trybie turbo. "Nasza kondycja pozostawiała wówczas wiele do życzenia. Pojawiła się zadyszka, kolka... Z trudem pokonywaliśmy kolejne metry, natomiast synek, kołysany rytmicznymi ruchami, smacznie spał. Po powrocie do domu, mimo potwornego zmęczenia, byliśmy zachwyceni zrealizowanym pomysłem. Cieszyliśmy się, że czas wolny, którego nie mamy zbyt wiele, spędzamy razem" - wspomina Danuta.

REKLAMA
1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij