REKLAMA

Speed Squad na Berlin City Night: świetne wyniki i wielka energia

Speed Squad ze świetnymi wynikami po starcie kontrolnym na 10 km podczas Berlin City Night, a adidas Runners Warsaw numerem jeden podczas spotkania społeczności adidas Runners z całego świata.

Speed Squad i adidas Runners Warsaw na Berlin City Night 2019
fot. adidas Runners

Speed Squad to ekipa złożona z 13 osób, której celem jest przekraczanie własnych możliwości i ustanawianie nowych rekordów podczas zawodów biegowych. O początkach grupy wyłonionej ze społeczności adidas Runners Warsaw pisaliśmy już wcześniej, natomiast w pierwszą sobotę sierpnia biegacze odbyli swój pierwszy sprawdzian formy podczas Berlin City Night. Ich upór, walka i wyniki były godne podziwu.

Impreza Berlin City Night, największe święto globalnej społeczności adidas Runners, odbyła się w sobotę, 3 sierpnia. Na wydarzenie przyjechali biegacze należący do społeczności adidas Runners z całego świata: Ameryki Północnej i Łacińskiej, Australii, Azji i Europy oraz takich krajów, jak RPA, Liban, Izrael czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co tak skutecznie łączy ludzi z różnych kultur i mających różne wartości? Wspólna pasja! Bieganie w adidas Runners to nie tylko rozwój sportowy. To także holistyczne podejście mające pozytywny wpływ na różne aspekty życia.

Święto adidas Runners to nie tylko bieg na 10 km, ale też cały weekend atrakcji. Uczestnicy mogli wziąć udział w różnych warsztatach i spotkaniach - w tym roku zdecydowanie największe zainteresowanie budziły tematy zero-waste, w tym sposoby na ograniczenie zużycia plastiku, m.in. podczas zawodów biegowych.

Trasa berlińskiego biegu na 10 km jest bardzo szybka, wręcz idealna do pobijania rekordów. Społeczność adidas Runners Warsaw była reprezentowana przez silną grupę około 50 osób, w tym przez ekipę Speed Squad. Wszyscy wzajemnie się motywowali i wspierali.

"Atmosfera biegu była niepowtarzalna. Złożyło się na nią wiele czynników. Myślę, że największą rolę odegrali tu kibice, którzy byli dosłownie na całej trasie. To bardzo dodawało otuchy i mobilizowało do walki o wynik - opowiada Marta Rzemieniewska, jedna z uczestniczek eventu. - Trasa również była bardzo przyjemna, kilometry szybko mijały, a ostatnią prostą do mety dosłownie przefrunęłam! Zegar na mecie to świetny pomysł i motywacja! Byliśmy tam dużą ekipą z adidas Runners Warsaw - bez tych ludzi to nie byłoby to samo. Przed startem było trochę zdenerwowania i niepewności, ale już pierwsze kilometry pokazały, że to będzie dobry bieg!”

REKLAMA

Speed Squad i adidas Runners Warsaw na Berlin City Night 2019
fot. Alex Jouanne

W tym roku w ramach biegu po raz pierwszy odbyła się też AR City Battle. Społeczność z każdego miasta zgłaszała 3 osoby do rywalizacji, w tym jedną kobietę. Liczyła się suma ich czasów. Zespół adidas Runners Warsaw reprezentowali: Iza Parszczyńska (trener ARW i opiekun Speed Squad), Łukasz Oskierko (trener ARW i trener Speed Squad) i Paweł Gawron (członek Speed Squad).

"Reprezentację adidas Runners Warsaw w AR City Battle odbierałem jako dodatkową motywację, która ewidentnie pomogła w walce z własnymi słabościami na finiszowej prostej - wspomina Paweł Gawron. - Być może leciutki, ale pozytywnie nakręcający stresik pojawił się, gdy kilka godzin przed startem ekipy z różnych miast zapisywały się do City Battle. Już wtedy wiedzieliśmy, że musimy im pokazać, co potrafi ekipa z Warszawy!”

Występ adidas Runners Warsaw zakończył się wielkim sukcesem. Na metę wbiegali z niesamowitą energią i uśmiechem - nie znali jeszcze wtedy wyniku, który okazał się jeszcze większym powodem do dumy. Team z Polski zajął pierwsze miejsce spośród wszystkich miast, wykręcając wspaniałe czasy!

Prawie wszyscy uczestnicy Speed Squad powrócili z Berlin City Night z nowymi życiówkami. Energicznym duetem okazał się Paweł Gawron oraz Piotr Stochmalski, którzy wspólnie przebiegli całą trasę i ukończyli bieg z dokładnie tym wynikiem, plasując się w ścisłej czołówce w klasyfikacji końcowej.

"Czułem, że jestem w dobrej formie, a taka świadomość bardzo pomaga. Celowałem w wynik w okolicach 33:30, co już byłoby rekordem życiowym - mówi Paweł Gawron. - Kilometry mijały szybko i zgodnie z planem, natomiast dwóch ostatnich długo nie zapomnę, bo mimo różnych dziwnych myśli o odpuszczeniu, okazało się, że to były moje dwa najszybsze »tysiączki« z epickim finiszem jako wisienką na torcie. To sprawka Piotrka, którego serdecznie pozdrawiam! Na metę wpadliśmy z tym samym czasem 33:08. Wspaniały wynik!”

Speed Squad i adidas Runners Warsaw na Berlin City Night 2019
fot. Alex Jouanne

Wśród kobiet, poza Izą Parszczyńską, dominowały Justyna Kostrzewska oraz Agnieszka Kowalczyk, zwyciężczyni tegorocznego biegu Wings For Life w Polsce.

"Niesamowita impreza, perfekcyjnie zorganizowana. Wieczorna pora startu dodawała jej wyjątkowości, a przeogromna społeczność AR budowała rewelacyjna atmosferę. Już dziś wiem, że będę chciała wrócić tam za rok - deklaruje Justyna Kostrzewska. - Sam bieg wspominam jako jeden z lepszych, w których brałam udział. Doping na całej trasie dodawał dużo energii, co zostało idealnie przypieczętowane czasem, z jakim udało mi się przekroczyć linię mety. Wynik jak najbardziej spełnił moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona i wróciłam z całą masą wspaniałych wspomnień".

"10K Berlin City Night to była doskonała okazja na sprawdzian formy. Trasa szybka i płaska w doborowym towarzystwie Adidas Runnersów z całego świata. Wielu z nas jechało z nastawieniem aby powalczyć o jak najlepszy wynik - dodaje Agnieszka Kowalczyk. - Ostatnie tygodnie to dużo kilometrów i głównie wytrzymałość, więc nie dotykałam praktycznie szybkich jednostek, ale nastawiona byłam zaryzykować i pobiec na życiówkę w okolicach 38:30. Mimo troszkę dusznej pogody, biegło mi się bardzo dobrze. Pierwsze 5 km minęłam idealnie 19:15, potem zabrakło trochę wiary, że jestem w stanie dowieźć ten wynik i dałam się wybić z rytmu negatywnym myślom. Finalnie 10 kilometrów w czasie 38:48. Cieszy wynik poniżej 39 minut, bo to mój drugi wynik w życiu. Został sportowy, ale zdrowy niedosyt i ogromna motywacja do pracy! Atmosfera w Berlinie jest niesamowita, tysiące biegaczy i kibiców, na pewno gorąco polecam i sama jeszcze tam wrócę. Muszę trochę więcej wierzyć we własne możliwości, bo każdy bieg biegnie się do końca i możemy więcej niż nam się wydaje".

Mimo że dla większości był to start z „mocnego treningu”, bieg ten był jedynie przystankiem w drodze do celu, jakim jest półmaraton. Poza tym była to również okazja do integracji. Wyjazd na pewno dodał wszystkim energii i chęci do dalszej pracy.

REKLAMA

Speed Squad i adidas Runners Warsaw na Berlin City Night 2019
fot. adidas Runners

Jeśli Ty również chcesz dzielić się takimi emocjami z innymi pasjonatami, wspólnie z innymi pokonywać swoje słabości i brać udział w ciekawych i różnorodnych projektach, dołącz do grupy za pomocą Runtastic. Udział w zajęciach jest całkowicie darmowy i jest dedykowany osobom na różnym poziomie zaawansowania, również początkującym. Przyjdź do RUNBASE Warsaw przy ulicy Solec 38, gdzie rozpoczyna się większość treningów adidas Runners Warsaw. Na miejscu znajdują się szatnie i prysznice.

Trenerzy są dostępni dla wszystkich. Jeśli biegasz i nie wiesz, jak poprawić swoje wyniki - przyjdź i zapytaj profesjonalną kadrę adidas Runners Warsaw, rozpoczynając niezapomnianą biegową przygodę!

Jeśli natomiast dopiero wybierasz się na wakacje, to warto sprawdzić, czy w mieście, do którego podróżujesz, jest adidas Runners. Możesz wtedy wziąć udział w bezpłatnym treningu, który z pewnością wzbogaci wyjazd o kulturowe insighty i da Ci możliwość poznania nowych osób należących do lokalnej społeczności.

Więcej informacji znajdziesz na stronach adidas.pl, adidas.pl/adidasrunners oraz adidas.pl/feeltheboost

AR

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA