[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Sportowe cieszynki, czyli co zwycięstwo robi z człowiekiem

Jedni skaczą, drudzy krzyczą, jeszcze inni tańczą i robią salta. Kreatywność sportowców w okazywaniu radości po zwycięstwie nie zna granic. Niektóre cieszynki, takie jak charakterystyczna poza Usaina Bolta czy “mobot” Mo Farah, uchodzą za kultowe i stały się ich wizytówkami.

Usain Bolt łuk, Usain Bolt cieszynka Usain Bolt i jego słynny łuk / fot. shutterstock.com

Mama piłka nożna

Cieszynka - to określenie na radość zawodnika po zwycięstwie lub zdobyciu gola czy punktu. Choć wygrane celebrowane są w każdych dyscyplinach, cieszynki bardzo ściśle związane są z piłką nożną, gdzie zwyczajem stało się świętowanie w widowiskowy sposób zdobycie gola. Zwłaszcza takiego na wagę mistrzostwa czy awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

REKLAMA

Grupowy uścisk z kolegami z drużyny czy wielka zespołowa “kanapka” niektórym nie wystarcza. Miroslav Klose na przykład często raczy kibiców saltami, Francesco Totti zrobił sobie selfie na środku boiska, a Mario Balotelli pozwolił całemu światu podziwiać swoje wysportowane ciało.

Mario Balotelli podczas meczu Włochy - Niemcy, ME 2012

 Francesco Totti podczas meczu Roma - Lazio, Serie A 2015

 Miroslav Klose podczas meczu Niemcy - Argentyna, MŚ 2010

Mało pocieszne cieszynki

Czasami jednak podwyższony poziom endorfin może namieszać w głowie niekoniecznie w dobrą stronę. Dobrze o tym wie grecki piłkarz Giorgos Katidis, który cieszył się ze strzelonego gola, wykonując nazistowski salut. Został za to ukarany dożywotnim zakazem występów we wszystkich reprezentacjach Grecji oraz grzywną w wysokości 50 tys. euro. Swoim zachowaniem nie może się pochwalić także rosyjski siatkarz Aleksiej Spiridonov, który podczas polskich mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, zaczął “strzelać” do kibiców z niewidzialnego karabinu.  

Giorgos Katidis podczas meczu AEK Athens - Veria, Superleague 2013

Aleksiej Spiridonow podczas meczu Rosja - Niemcy, MŚ 2014

Radość z nutką goryczy

W sporcie bez liku jest sytuacji, kiedy emocje biorą górę. W tym właśnie kryje się jego piękno. Ale i niebezpieczeństwo. Wie coś o tym królowa polskiej lekkoatletyki - Anita Włodarczyk. Po pobiciu rekordu świata w 2009 roku cieszyła się tak bardzo, że aż… skręciła kostkę.

Anita Włodarczyk, Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - Berlin 2009

 

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij