[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Szybcy i cierpliwi [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

Ostatnie mistrzostwa Europy pokazały, że lekkoatletyka ma się w Polsce całkiem nieźle. A ilość biegających w tym czasie w Szklarskiej Porębie każe przypuszczać, że w przyszłości może być jeszcze lepiej.

Felieton Marka DUdzińskiego wrzesien-październik 2018 Bieganie w Polsce nie ma się wcale najgorzej: potwierdzają to przywiezione z Berlina medale oraz pełne ścieżki biegowe w całym kraju (fot. shutterstock.com)

Czasem wydaje nam się, że przegraną od wygranej dzieli tylko kilka setnych sekundy czy kilka centymetrów. Tak naprawdę są to godziny i kilometry na treningach, które przepracuje się lepiej lub gorzej. Nie dotyczy to tylko biegowej elity, którą mogliśmy oglądać, podziwiać i oklaskiwać na ostatnich mistrzostwach Europy.

Profesjonaliści, tacy jak Justyna Święty-Ersetic (i pozostałe dziewczyny ze sztafety 4 x 400 m), Adam Kszczot, Marcin Lewandowski czy Sofia Ennaoui dochodzą do swoich wyników latami, uczą się cierpliwie na własnych błędach i przygotowują formę na najważniejszy start w roku, wiedząc, że nie da się jej utrzymać przez cały sezon. Gorzej z nami – amatorami.

REKLAMA

Zobacz fotorelację z każdego dnia Mistrzostw Europy Berlin 2018

Już w pierwszym roku biegania nie tylko chcemy ukończyć maraton, ale też bić życiówki za każdym startem i na każdym dystansie (inna sprawa, że w pierwszym roku jest to najłatwiejsze). Brakuje nam dwóch rzeczy: wiedzy i cierpliwości. Jasne, że nie każdy może pracować pod okiem Aleksandra Matusińskiego czy Zbigniewa Króla, ale każdy może poprawiać swoje bieganie pod okiem dobrego trenera.

Mogą to potwierdzić uczestnicy kolejnego RW Camp (trener Kuba Wiśniewski), który odbył się w Szklarskiej Porębie, i mogą dziesiątki dzieciaków, które spotkaliśmy tam, jak trenowały na jednym z piękniej położonych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. A jeśli chodzi o cierpliwość, to dobry szkoleniowiec tę cechę też potrafi ukształtować, z korzyścią dla naszych wyników i zdrowia. W końcu, jak mówi stary regulamin sportowy, trener ma zawsze rację.

RW 09-10/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij