Tomasz Torres o bieganiu: Cały czas trzymam rytm

Tomasz Torres z zespołem Afromental przemierza Polskę i świat. Spędza setki godzin w busie, dlatego po wyjściu z autokaru chętnie prostuje kości i relaksuje się w biegu. Jak sam mówi, z muzyką nie rozstaje się nawet przy bieganiu, a na treningach zawsze towarzyszą mu energiczne dźwięki.

Tomasz Torres, znani biegacze, bieganie w show biznesie, Wojciech Wójtowicz
Tomasz Torres marzy o bieganiu i zwierdzaniu / fot. Wojciech Wójtowicz

Zaraziłem się bieganiem: Pewnego słonecznego dnia siedziałem na balkonie, piłem piwko, wcinałem pysznego hamburgera i stwierdziłem, że... koniec z tymi zwyczajami. Biorę się za siebie! Udało mi się dotrzymać danego sobie samemu słowa i, zanim kupiłem karnet na siłownię, zacząłem biegać na 3, a potem na 5 km.

REKLAMA

Mój najlepszy bieg: „Biegnij Warszawo” parę lat temu! Wtedy poczułem, co to znaczy bieganie w tak wielkiej grupie. Byłem zachwycony dopingiem masy ludzi. A już totalnie wzruszyłem się, jak zobaczyłem, że starsza pani stojąca przy trasie idzie do sklepu po wodę i wręcza ją dwóm przypadkowym biegaczom. Coś pięknego!

Mój najgorszy bieg: to ten, który zapoczątkował moją kontuzję kolana. Tego dnia z niewiadomych mi powodów stwierdziłem, że nie mam czasu na rozgrzewkę… Cały bieg był dość udany, ale przy 11. km zaczął się straszliwy ból, a przez kolejne parę dni kulałem. Nie mogłem wchodzić po schodach, ubierać butów – po prostu dramat. Na szczęście to już za mną. 

Pozytywną energię, którą czerpię na trasie biegu, można porównać z tą, którą dostajemy na koncertach!

Na treningu słucham: energicznej muzyki: od samby do ciężkiego metalowego grania, kiedy humor mi niezbyt dopisuje. W słoneczne dni bardzo chętnie wybieram muzykę latynoską: wtedy przymykam oczy i wyobrażam sobie, że biegam po Karaibach.

Moja ulubiona trasa: Bardzo lubiłem tzw. ścieżkę zdrowia na Wilanowie w stronie Powsina, ale ponieważ biegnie się prosto przez cały czas i dookoła nie ma zbyt fajnych widoków, przerzuciłem się na Las Kabacki. Tam uwielbiam biegać latem!

Najfajniejsze spotkanie: Jak zacząłem biegać, to nie wiedziałem, że biegacze pozdrawiają się, kiedy mijają się na trasie. I nie wiem dlaczego, ale za każdym razem, jak mnie to spotyka, to cieszę się jak małe dziecko.

Motywację daje mi: słaba pogoda! Kiedy biegam i czuję, że mam coraz mniej sił, a za chwilę nagle zaczyna padać, mówię sobie w głowie: „I ty, deszczu, myślisz, że się poddam i wrócę do domu, bo zachciało ci się padać?! O, NIE!”

Chciałabym pobiec: w różnych zakątkach świata i zwiedzać je, biegając! Poznawałbym nowe miejsca w biegu i kręcił wideo (a kocham podróżować!). Na pewno udałoby mi się zgubić trochę zbędnej tkanki tłuszczowej.

Tomasz Torres - Muzyk, perkusista i DJ. Na co dzień gra w zespole Afromental, ale współpracuje także z Kasią Kowalską, Kubą Badachem, Urszulą Dudziak czy Jose Torres & Havana Dreams. W 2014 roku Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn „Perkusista” w kategorii Perkusista Modern. Lubi biegać w imprezach na 10 km. Chciałby, żeby więcej biegów było w środku tygodnia, bo w weekendy zwykle gra koncerty.

RW 08/2016

Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA