Tomasz Torres o bieganiu: Cały czas trzymam rytm

Tomasz Torres z zespołem Afromental przemierza Polskę i świat. Spędza setki godzin w busie, dlatego po wyjściu z autokaru chętnie prostuje kości i relaksuje się w biegu. Jak sam mówi, z muzyką nie rozstaje się nawet przy bieganiu, a na treningach zawsze towarzyszą mu energiczne dźwięki.

Tomasz Torres, znani biegacze, bieganie w show biznesie, Wojciech Wójtowicz
Tomasz Torres marzy o bieganiu i zwierdzaniu / fot. Wojciech Wójtowicz

Zaraziłem się bieganiem: Pewnego słonecznego dnia siedziałem na balkonie, piłem piwko, wcinałem pysznego hamburgera i stwierdziłem, że... koniec z tymi zwyczajami. Biorę się za siebie! Udało mi się dotrzymać danego sobie samemu słowa i, zanim kupiłem karnet na siłownię, zacząłem biegać na 3, a potem na 5 km.

Mój najlepszy bieg: „Biegnij Warszawo” parę lat temu! Wtedy poczułem, co to znaczy bieganie w tak wielkiej grupie. Byłem zachwycony dopingiem masy ludzi. A już totalnie wzruszyłem się, jak zobaczyłem, że starsza pani stojąca przy trasie idzie do sklepu po wodę i wręcza ją dwóm przypadkowym biegaczom. Coś pięknego!

Mój najgorszy bieg: to ten, który zapoczątkował moją kontuzję kolana. Tego dnia z niewiadomych mi powodów stwierdziłem, że nie mam czasu na rozgrzewkę… Cały bieg był dość udany, ale przy 11. km zaczął się straszliwy ból, a przez kolejne parę dni kulałem. Nie mogłem wchodzić po schodach, ubierać butów – po prostu dramat. Na szczęście to już za mną. 

Pozytywną energię, którą czerpię na trasie biegu, można porównać z tą, którą dostajemy na koncertach!

Na treningu słucham: energicznej muzyki: od samby do ciężkiego metalowego grania, kiedy humor mi niezbyt dopisuje. W słoneczne dni bardzo chętnie wybieram muzykę latynoską: wtedy przymykam oczy i wyobrażam sobie, że biegam po Karaibach.

Moja ulubiona trasa: Bardzo lubiłem tzw. ścieżkę zdrowia na Wilanowie w stronie Powsina, ale ponieważ biegnie się prosto przez cały czas i dookoła nie ma zbyt fajnych widoków, przerzuciłem się na Las Kabacki. Tam uwielbiam biegać latem!

Najfajniejsze spotkanie: Jak zacząłem biegać, to nie wiedziałem, że biegacze pozdrawiają się, kiedy mijają się na trasie. I nie wiem dlaczego, ale za każdym razem, jak mnie to spotyka, to cieszę się jak małe dziecko.

Motywację daje mi: słaba pogoda! Kiedy biegam i czuję, że mam coraz mniej sił, a za chwilę nagle zaczyna padać, mówię sobie w głowie: „I ty, deszczu, myślisz, że się poddam i wrócę do domu, bo zachciało ci się padać?! O, NIE!”

Chciałabym pobiec: w różnych zakątkach świata i zwiedzać je, biegając! Poznawałbym nowe miejsca w biegu i kręcił wideo (a kocham podróżować!). Na pewno udałoby mi się zgubić trochę zbędnej tkanki tłuszczowej.

Tomasz Torres - Muzyk, perkusista i DJ. Na co dzień gra w zespole Afromental, ale współpracuje także z Kasią Kowalską, Kubą Badachem, Urszulą Dudziak czy Jose Torres & Havana Dreams. W 2014 roku Tomek Torres wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn „Perkusista” w kategorii Perkusista Modern. Lubi biegać w imprezach na 10 km. Chciałby, żeby więcej biegów było w środku tygodnia, bo w weekendy zwykle gra koncerty.

RW 08/2016

REKLAMA
}