[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.6

Tragedia na trasie warszawskiego maratonu - przemyślenia [LIST]

W czasie tegorocznej edycji maratonu warszawskiego doszło do tragedii - na trasie maratonu zasłabł, a następnie umarł zabrany do szpitala uczestnik tego biegu. List piszę 24 godziny po opublikowaniu przez organizatora oficjalnego komunikatu w tej sprawie, więc na razie niewiele wiadomo na ten temat.

Tragedia na trasie warszawskiego maratonu - przemyślenia [LIST] fot. shutterstock.com

No właśnie, niewiele wiadomo, ale w dobie internetu, który umożliwił każdemu w sposób trwały zapis wszystkich swoich myśli w postaci komentarzy pod informacją, nie brak i takich, których pointa sprawdza się do prostego przekazu: Biegł to umarł. Przytoczę dwie wypowiedzi:

1. Co roku jakiś zmarły tragicznie biegacz, coś dziwnego w tym sporcie.

REKLAMA

2. Powinni zakazać tych maratonów... W ubiegłym roku ofiara śmiertelna maratonu... W tym roku to samo...

Stało się coś, co nie powinno się stać. Każdy śmierć to strata. Każda śmierć to tragedia. Jakkolwiek brutalnie by to jednak nie zabrzmiało, to śmierć jest wpisana w życie każdego z nas i nikt nie wie, kiedy do niego przyjdzie.

Kierując się jednak przekonaniem, że powinno się zakazać uczestnictwa w biegu, bo to przyczynia się do śmierci, dziwię się, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł zakazania np. palenia papierosów. Na pewno od nich więcej osób umarło niż w czasie biegów. Idąc tym tokiem rozumowania, można to samo powiedzieć o alkoholu. Ten drugi przypadek jest jeszcze ciekawszy, bo jak ktoś na skutek nadużywania płynów alkoholowych dostanie marskości wątroby, to jest duża szansa na to, że otrzyma od państwa wsparcie w postaci renty z tytułu niezdolności do pracy. Nie słyszałem nigdy głosu, aby w takich przypadkach mówiło się o nawoływaniu do zakazania alkoholu.

Kiedyś członek mojej rodziny stwierdził, że on nigdy nie będzie biegał, bo ludzie od tego umierają. Co trochę się mówi o tym w telewizji. Zapytałem go wówczas, dlaczego jeździ samochodem - przecież co trochę ktoś ginie w wypadku. I o tym też mówi się w TV.  Odpowiedzi w tym przypadku już nie potrafił udzielić.

Parafrazując cytowaną powyżej wypowiedź: Coś dziwnego jest w tym życiu - każdy umiera.

Wojciech Jaskuła jest zaangażowanym społecznie biegaczem z Tomaszowa Mazowieckiego, koordynatorem akcji zbierania podpisów pod projektem nadania jednej z ulic jego rodzinnego miasta imienia Wandy Panfil.

WJ

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij